Premiera Red Dead Redemption 2! Na której konsoli gra wygląda najlepiej?

Premiera Red Dead Redemption 2! Na której konsoli gra wygląda najlepiej?

Dziś wielki dzień dla wszystkich miłośników gier komputerowych. Po długich latach oczekiwania studio Rockstar udostępniło Red Dead Redemption 2! W sieci trwa wojna o to, na której platformie gra wygląda najlepiej. Rozwiązujemy ten spór.

Premiera Red Dead Redemption 2 za nami. Studio Rockstar umożliwiło dziś pobranie trzeciej już odsłony kultowej serii, nazywanej także mianem "GTA na Dzikim Zachodzie". Nie mamy żadnych wątpliwości, że Red Dead Redemption 2 to jedna z najlepiej wyglądających gier na konsolach nowej generacji. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to gra bezapelacyjnie najpiękniejsza! Istotnie, silnik graficzny RAGE potrafi czynić cuda.

Lenovo Legion

Red Dead Redemption 2 to pierwsza gra studia Rockstar, która została przygotowana od podstaw z myślą o konsolach nowej generacji. Amerykanie podpisali umowę marketingową z firmą Sony, w związku z czym RDR2 promowane jest jako gra zoptymalizowana pod kątem konsol PlayStation 4. Czy właśnie w tej wersji wygląda ona najlepiej?

Lenovo Legion

Red Dead Redemption 2 - na której konsoli wygląda lepiej?

Na to pytanie odpowiedzieli redaktorzy serwisu Digital Foundry, którzy przetestowali Red Dead Redemption 2 na czterech konsolach. Do boju stanął Xbox One X, PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 i Xbox One S. Testy wykazały, że produkcja prezentuje się najlepiej na Xbox One X. Wszystko dlatego, że działa w rozdzielczości 4K. PS4 Pro korzysta z technologii upscalingu.

Zdecydowanie najsłabiej RDR 2 wygląda na dysponującym najmniejszą mocą obliczeniową Xbox One S. Tam gra śmiga w rozdzielczości zaledwie 854p. Jakość grafiki na PlayStation 4 jest dużo lepsza - kontrast jest znacznie wyższy, a kolory prezentują się po prostu lepiej. Sami się przekonajcie!

Bez względu na to, z której konsoli korzystacie, powinniście zagrać w Red Dead Redemption 2. To z pewnością jeden z najlepszych tytułów wydanych na obecną generację konsol Red Dead Redemption 2 na PC prawdopodobnie nigdy nie powstanie.

Szkoda. :(