Apex Legends, nowe battle royale ze świata Titanfall, odnosi spektakularny sukces

Apex Legends, nowe battle royale ze świata Titanfall, odnosi spektakularny sukces

4 lutego Studio Respawn niespodziewanie zapowiedziało zupełnie nową grę osadzoną w uniwersum Titanfall. Nie było to jednak Titanfall 3, a oparte na modelu free-to-play battle royale pod tytułem Apex Legends. Co ciekawsze, produkcja jeszcze w tym samym dniu zadebiutowała na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, natychmiast przyciągając pokaźne grono graczy. Czym dokładnie jest Apex Legends? Przekonajcie się!

W przeciwieństwie do innych gier battle royale, w Apex Legends nie możecie grać solo bądź w parze z innym graczem. Zamiast tego, tutaj 60 graczy spotyka się na jednej, dużej mapie, tworząc trzyosobowe zespoły. Każdy z nich może wybrać dla siebie jednego z wielu bohaterów, dysponujących różnymi umiejętnościami. W jednym zespole nie mogą znaleźć się dwie takie same postaci. Kluczowym elementem rozgrywki jest współpraca. Od innych battle royale Apex Legends odróżnia bowiem również to, że tytuł pozwala na wskrzeszanie towarzyszy, choć na tym współpraca oczywiście nie powinna się kończyć.

Mimo że Apex Legends osadzone jest w uniwersum Titanfall, w grze nie zobaczycie Tytanów. Tutaj zrezygnowano również z możliwości biegania po ścianach czy podwójnych kroków. Niektóre bronie dostępne w grze będą znane miłośnikom serii, ale sama walka z ich udziałem zyskała nieco głębi za sprawą nowego modelu balistycznego.

Zespół stojący za Apex Legends to ten sam zespół, który pracował w studiu Respawn na grą Titanfall 2. Produkcja została wydana przez EA Games i jak już wspomnieliśmy, jest dostępna zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jeszcze nie jest jasne, jak bardzo popularne Apex Legends będzie w przyszłości, ale póki co ma się całkiem nieźle. W ciągu 24 godzin od premiery zagrało w nią bowiem 2,5 miliona osób. Nawet 600 tysięcy osób grało w tym czasie jednocześnie.

Warto wspomnieć, że wygląda na to, iż Apex Legends nie będzie ostatnią grą ze świata Titanfall, która zadebiutowała w tym roku. Deweloperzy z Respawn potwierdzili, że pracują nad kolejnym tytułem z uniwersum, jednak zaprzeczyli, by miał by to być Titanfall 3.

Opublikowano przez: Przemol