Aplikacja Epic Games Store w końcu z… wyszukiwarką

Aplikacja Epic Games Store w końcu z… wyszukiwarką

Niedawno, za sprawą jednego z naszych artykułów, mogliście przekonać się, jak bardzo wybrakowany jest Epic Games Store. Spośród ważnych funkcji, które nie trafiły do sklepu, a naszym zdaniem powinny, wymieniliśmy chociażby wyszukiwarkę, profile użytkowników, czy zapisywanie w chmurze. Teraz jedna z nich się w sklepie znalazła.

Jak mogliście wyczytać w tytule, aplikacja Epic Games Store w końcu została wzbogacona o wyszukiwarkę. Nie wiemy jak Wy, ale nam ciężko było wyobrazić sobie, jak miałoby wyglądać korzystanie z niej w przyszłości bez tego elementu, skoro baza gier sklepu miała ciągle rosnąć. Mogłoby się zatem wydawać, że wprowadzenie wyszukiwarki nie jest dużym krokiem, ale w rzeczywistości ma spore znaczenie.

„Zaczęliśmy z trzema grami, a więc nie potrzebowaliśmy wyszukiwarki.”, wyjaśnił na Twitterze Sergey Galyonkin, dyrektor do spraw strategii wydawniczej w Epic Games. „Gdy dodamy więcej gier, dodamy więcej funkcji, w tym strony.”, dodał.

Ciekawe, jakie funkcje pojawią się w Epic Games Store w najbliższej przyszłości. Jedno jest jednak pewne, trzeba ich jeszcze wiele, aby ten sklep mógł zacząć konkurować ze Steamem. Póki co wielu graczy on po prostu irytuje, nie tylko ze względu na swoje braki, ale również przez takie sytuacje, jakiej doświadczono chociażby w przypadku Metro Exodus.

Opublikowano przez: m4niak