Hogwarts Legacy najlepiej sprzedającą się grą na Steam

Hogwarts Legacy najlepiej sprzedającą się grą na Steam

Premiera Hogwarts Legacy zaplanowana jest dopiero na przyszły miesiąc. Mimo to gra już sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Ba, jak się okazuje, jest w tej chwili jedną z najlepiej sprzedających się gier w platformie Steam, co rzecz jasna nie każdemu się podoba.

Hogwarts Legacy – świetne wyniki przedsprzedaży

Uniwersum Harry’ego Pottera ma mnóstwo miłośników. Miłośnicy ci chcą nie tylko czytać książki i oglądać filmy mu poświęcone. Chcą też grać w powiązane z nim gry, co przykład Hogwarts Legacy doskonale pokazuje. Cóż, na pecetach już dawno nie zadebiutował żaden tytuł z uniwersum, a już zwłaszcza tytuł o tak dużej skali.

W ostatnim czasie Hogwarts Legacy znajduje się w ścisłej czołówce światowych bestsellerów na Steam. W ostatnich dniach można było nawet kilkukrotnie zobaczyć grę na pierwszym miejscu podium (lista jest bardzo dynamiczna). Jest to o tyle ciekawe, że jak wspomnieliśmy jej premiera dopiero się odbędzie – wprawdzie wkrótce, bo 10 lutego, ale dopiero się odbędzie.

Lenovo Legion

Jak można się było spodziewać, w temacie tak świetnych wyników przedsprzedaży Hogwarts Legacy w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Osoby, które już zakupiły grę są krytykowane przez niektórych użytkowników, którzy nie zgadzają się z wypowiedziami i poglądami J.K. Rowling – nie za sam fakt, że dokonały zamówienia przedsprzedażowego, a za to że kupiły grę powiązaną z kontrowersyjną autorką. Oczywiście zdaje się, że zapomniały one, że można nie zgadzać się w wypowiedziami i poglądami J.K. Rowling, a jednocześnie uwielbiać uniwersum Harry’ego Pottera i wspierać wszystkie inne osoby które je rozwijają. J.K. Rowling jest bowiem jego twórczynią, ale już od dawna nie pracuje nad nim sama.

Hogwarts Legacy, szyli Szkoła Magii i Czarodziejstwa w XIX wieku

Hogwarts Legacy to spinoff uniwersum Harry'ego Pottera, którego akcja toczy się na długo przed wydarzeniami opisywanymi w książkach – w XIX wieku. Gracze trafiają na piąty rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie uczą się zaklęć, warzą mikstury, sadzą magiczne rośliny, oswajają dzikie bestie i uczęszczają na inne zajęcia. Cel? Uratowanie czarodziejskiego świata przed siłami ciemności.

Hogwarts Legacy zadebiutuje 10 lutego bieżącego roku. Gra pojawi się wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. 4 kwietnia trafi zaś na PlayStation 4 i Xbox One, a 25 lipca na Nintendo Switch.

Opublikowano przez: Legion