TOP 10: Najlepsze platformówki na PC

TOP 10: Najlepsze platformówki na PC

Platformówki to jedne z najstarszych gatunków gier. Dlatego też do tej pory zdążyło powstać ich naprawdę mnóstwo. Teraz oczywiście za tego typu produkcje najczęściej zabierają się studia niezależne, ale wcale nie czyni je to „gorszymi”. Wręcz przeciwnie – w ciągu kilku ostatnich lat na rynku zdążyło pojawić się mnóstwo świetnych platformerów. Oto lista tych, które naszym zdaniem należą do najlepszych dostępnych na komputerach osobistych.

Oczywiście, na rynku znajduje się przeogromna liczba genialnych platformówek. Spośród nich trudno wybrać zaledwie 10 tych, które zasługują na największą uwagę. Dajcie znać w komentarzach, jakich tytułów w zestawieniu Waszym zdaniem zabrakło.

Ori and the Blind Forest

Lenovo Legion

Ten tytuł był wielokrotnie nagradzany za wiele swoich aspektów, chociażby animację czy oprawę graficzną. Konkurował on nawet o miano najlepszej gry 2016 roku. Nic dziwnego, bowiem w Ori and the Blind Forest naprawdę jest na czym zawiesić oko. Poza tym, produkcja oferuje cudowną muzykę, idealnie wyważony poziom trudności oraz ciekawą historię. Do tego dochodzi bardzo dobre sterowanie. Wiele osób z niecierpliwością czeka na kontynuację gry, której premiera zaplanowana jest na 2019 roku. Jej nazwa to Ori and the Will of the Wisps.

Następna strona
Spis treści: