Najtrudniejsze gry na świecie – 9 gier z piekła rodem

Najtrudniejsze gry na świecie – 9 gier z piekła rodem

Gracze lubią wyzwania. Źle się dzieje jednak, jeśli na najłatwiejszym poziomie trudności gra jest tak diabelsko trudna, że kończą ją nieliczni. Prezentujemy listę najtrudniejszych nowoczesnych gier, w jakie możecie zagrać.

Historia najtrudniejszych gier komputerowych sięga bardzo daleko. Powiedzmy sobie szczerze: poziom trudności w nowoczesnych grach komputerowych ma się nijak do tego, jakie wyzwania stawiały przed graczami produkcje przed ponad dwoma dekadami. Brak możliwości zapisu, błędy uniemożliwiające sprawne przechodzenie wybranych etapów, zła praca kamery, koszmarne sterowanie...no i kiedyś deweloperzy z nikim się nie cackali!

Teraz, gdy w gry gra naprawdę sporo osób, a większość stanowią osoby w 25-44 roku życia (Tak, to prawda! Zapraszamy do lektury badań na stronie http://www.fenomengracza.pl), deweloperzy muszą myśleć także o „casualowych” graczach. Starsi gracze często nie mają czasu ani ochoty na to, żeby walczyć z jednym poziomem przez kilka godzin i szybko się zniechęcają. Wśród gier bardzo łatwych i tych „normalnych” da się jednak znaleźć kilka perełek. Takich z gatunku bardziej wymagających.

W naszym zestawieniu najtrudniejszych gier komputerowych postawiliśmy na produkcje nieco nowocześniejsze, w których gracz nie musi walczyć z problemami technicznymi, a przeciwnikami. Nie znajdziecie tutaj więc choćby uznawanej za najtrudniejszą grę wszechczasów Silver Surfer: Old School Sunday z NESa, Battletoads, czy choćby trzeciej odsłony Castlevanii. I tak wiemy, że byście w nie nie zagrali. W propozycje z naszej listy natomiast... podejmujecie wyzwanie?

A jaka gra sprawiała Wam najwięcej problemów?

Dark Souls

Lenovo Legion

Zacznijmy od pozycji oczywistej i miejmy ją z głowy. Seria Dark Souls stała się błyskawicznie synonimem gry trudnej, irytującej, momentami wręcz nieuczciwej. Czy stało się tak przypadkowo? Nie do końca, bo walki z niektórymi bossami w tym action RPGu to prawdziwa droga przez mękę, komunikat o śmierci bohatera wyskakujący na ekranie co kilka minut nie jest niczym nadzwyczajnym. Dużą zasługę w promowaniu Dark Souls jako tej "najtrudniejszej z możliwych" gier mają jednak sami gracze, zasypującymi internet różnymi memami związanymi z "deesem". Just for teh lulz. Jako najtrudniejszą część cyklu wskazuje się Dark Souls - kolejna to Dark Souls 2.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: