7 najlepszych emulatorów na Androida

7 najlepszych emulatorów na Androida

Gracze ze starszego pokolenia z sentymentem wspominają stare konsole do gier. Urządzenia, które święciły triumfy w latach 90 odeszły bezpowrotnie, a ceny klasyków w dobrym stanie przyprawiają o ból głowy. Jest jednak sposób, aby zagrać w ulubione gry ze starych konsol - emulatory!

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Norstat, wiele starszych osób powraca do grania w gry z sentymentu. Również wielu młodych graczy chciałoby sprawdzić czym zachwycano się w latach 90' i na początku XXI wieku. Z pomocą przychodzą emulatory. Niegdyś dostępne wyłącznie na komputery stacjonarne, teraz stają się coraz popularniejsze na dysponujących dużą mocą obliczeniową smartfonach.

Prezentujemy listę 7 emulatorów na Androida, wartych Waszej uwagi. UWAGA: razem z emulatorami nie są dystrybuowane gry i programy. O te musicie zadbać samodzielnie.

ClassicBoy

Lenovo Legion

Oto jeden z najlepszych i najbardziej rozbudowanych emulatorów, dostępnych na system Android. Za jego pomocą emulować można kilka różnych konsol! Na liście urządzeń są kultowe Nintendo 64, PlayStation, Game Boy Classic, Game Boy Color, Game Boy Advanced i kilka innych, mniej popularnych w Polsce. Dacie wiarę, że emulator obsługuje nawet zewnętrzny kontroler, wsparcie gestów i oferuje opcję zapisywania i wczytywania stanów gry? Warto zapłacić kilkanaście złotych i cieszyć się pełną funkcjonalności wersji Pro aplikacji.

Lenovo Legion
Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: