Gry wcale nie takie złe. Pozytywne aspekty grania

Gry wcale nie takie złe. Pozytywne aspekty grania

Chociaż czasy, w których wielu ludzi uważało, że gry to największe zło świata, już minęły, niektórzy nadal wierzą, iż mają one wyłącznie zły wpływ. Oczywiście, prawdą jest, że gry mogą uzależniać i wywierać pewne negatywne efekty, ale nie jest tak, iż nie przynoszą one żadnych korzyści. Wręcz przeciwnie. Korzyści płynących z grania jest mnóstwo, a my postanowiliśmy przybliżyć Wam dziś te najważniejsze.

Poniżej umieściliśmy listę dziesięciu zalet płynących z grania. Dajcie znać w komentarzach, które z nich odczuliście.

1. Gry poprawiają umiejętności planowania i zarządzania

Lenovo Legion

Zwykle, w grach mamy do czynienia z ograniczoną ilością surowców czy pieniędzy. Dlatego też musimy decydować i planować, jak wykorzystać je w najefektywniejszy sposób. To przygotowuje nas do dorosłego życia, które przecież wymaga od nas dokładnie tego samego. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci świetnie sobie radziły w tym aspekcie, pokażcie im takie tytuły jak SimCity czy Age of Empires.

2. Gry udoskonalają zdolność do rozwiązywania problemów

W takich grach jak Angry Birds czy Cut The Rope gracze muszą odnajdywać kreatywne sposoby na rozwiązywanie zagadek czy innych problemów w krótkim czasie. W ten sposób trenują oni swój mózg, przez co to samo może być dla nich później łatwiejsze nie tylko w kolejnych produkcjach, ale i w życiu.

3. Gry poprawiają koordynację ręka-oko

Lenovo Legion

We wszelkiego rodzaju strzelankach często trzeba równocześnie biegać i strzelać, będąc gotowym na atak przeciwnika z każdej strony. Trzeba w nich więc nie tylko strzelać we wrogów, ale także mieć oko na inne postaci, które nagle mogą pojawić się w zasięgu naszego wzroku. Dzięki takim grom poprawiamy więc naszą koordynację ręka-oko, czyli zdolność do zsynchronizowania ruchów z sygnałami, które odbieramy zmysłem wzroku. Ta jest ważna zarówno w wielu zwykłych czynnościach, jak i w sporcie czy takich zawodach jak chirurg lub pilot.

4. Dzięki grom podejmowanie szybkich decyzji staje się łatwiejsze

W niektórych grach nasz mózg musi się nieźle wysilać, zwłaszcza grach akcji. W nich zwykle nie mamy czasu na to, aby długo rozmyślać nad tym, co zrobić. Musimy podejmować decyzje w zaledwie kilka sekund – i innym wypadku może nas to kosztować życie. Dlatego też badania pokazują, że gry można by wykorzystywać do trenowania żołnierzy czy chirurgów, w przypadku których od ich umiejętności podejmowania szybkich decyzji może zależeć życie pacjentów i kompanów.

5. Gry uczą języków

Lenovo Legion

Bardzo często zdarza się, że gry nie posiadają dubbingu, a jedynie polskie napisy. W wielu z nich, takich jak World of Warcraft, języka polskiego nie uświadczycie w ogóle. To niesamowicie ułatwia nam naukę nowych języków, przede wszystkim angielskiego, a także doskonalenie ich znajomości. Nie wiemy jak Wy, ale my między innymi dzięki grom przekształciliśmy podstawy podstawy poznane w szkole w zaawansowaną znajomość języka.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: