Gry, w które nie powinniście grać przy zgaszonym świetle

Gry, w które nie powinniście grać przy zgaszonym świetle

Choć na rynku co roku pojawia się wiele gier, które można nazwać horrorami, w rzeczywistości nie wszystkie z nich gwarantują nam takie wrażenia, jakich byśmy sobie życzyli. Na szczęście, można wymienić tytuły, które zapewniają pożądane uczucie przerażenia. Z okazji Halloween postanowiliśmy stworzyć dla Was listę tych uznawanych przez społeczność graczy za najstraszniejsze. No cóż, lepiej grać w nie w towarzystwie i w dzień, chyba że nie przeszkadza Wam to, iż za ich sprawą nie będziecie mogli spać w nocy.

1. Alien: Isolation

Lenovo Legion

No cóż, tego tytułu na naszej liście nie mogło zabraknąć. Alien: Isolation to survival horror, ale survival horror, który wyróżnia się na tle konkurencji. Dlaczego? W zasadzie, nieustannie prowadzimy w nim zabawę w chowanego. W jej ramach skrywamy się jednak nie przed dziećmi, a Xenomorphem - Xenomorphem sterowanym przez sztuczną inteligencję, która z każdą rozgrywką uczy się na błędach i coraz lepiej nas poznaje, udoskonalając swoją umiejętność przewidywania każdego naszego ruchu.

Jakby tego wszystkiego było mało, w grze mamy do dyspozycji jedynie radar, który czasem bardziej nas straszy niż nam pomaga, niezbyt potężną broń i niezbyt wiele amunicji, a także ograniczoną ilość materiałów do craftingu. Z tego powodu musimy nieźle nawysilać się, aby skutecznie uciec Obcemu. Wiele prób często kończy się tym samym – jump scarem, przez który można spaść z krzesła i brutalną śmiercią z rąk Xenomorpha. Zobaczcie sami:

Opublikowano przez: Czarny
Następna strona
Spis treści: