TOP 5: Gry, które okazały się kompletnym rozczarowaniem

TOP 5: Gry, które okazały się kompletnym rozczarowaniem

Hype – każdy gracz doskonale zna to słowo. Oznacza ono podekscytowanie czymś, chociażby nadchodzącą premierą gry komputerowej, która zapowiada się naprawdę świetnie. Niestety, zdarza się, że w momencie rzeczywistego debiutu takiego tytułu spotykamy się z rozczarowaniem. Okazuje się bowiem, że produkcja nie oferuje tego co obiecywali twórcy, wygląda dużo gorzej niż na zwiastunach, a na dodatek wypełniona jest błędami czy też posiada niesprawiedliwe mikrotransakcje. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić listę kilku gier, które zaliczyły taką wpadkę.

Wiemy, że zapewne chcielibyście zobaczyć w naszym zestawieniu chociażby No Man’s Sky, ale studio odpowiedzialne za ten tytuł odkupiło swoje winy, wzbogacając grę o ogromne aktualizacje. Poza tym, produkcje z tego typu historią zasługują na osobny artykuł. Poznajcie zatem gry, które rozczarowały nas bezpowrotnie.

Star Wars: Battlefront II

Lenovo Legion

Na temat tej katastrofy można by napisać cały epos. W jej przypadku słowem klucz są mikrotransakcje – mikrotransakcje, które wywołały prawdziwą burzę. Otóż, w dniu premiery w grze za rzeczywiste pieniądze można było kupić wirtualną walutę – kredyty, a za nią paczki z losową zawartością. Niestety, zawartość ta dawała ogromną przewagę na polu bitwy. Oczywiście, kredyty można było zdobyć także za samo granie, ale to zajmowało bardzo dużo czasu. Na domiar złego, aby odblokować jednego z wielu dodatkowych bohaterów w Star Wars: Battlefront II trzeba było albo zapłacić, albo zbierać kredyty przez 40 godzin. To tylko wierzchołek góry lodowej. Fala krytyki zmusiła EA do chwilowego usunięcia mikrotransakcji z gry, ale te i tak później przywrócono, w zmienionej formie. Firma nadal walczy, próbując utrzymać tytuł przy życiu. Mimo to, nie wiemy jak Wy, ale my nie zamierzamy przeznaczać naszych pieniędzy na tę produkcję. Star Wars: Battlefront II zapowiadał się na naprawdę genialny tytuł z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale niestety został on zniszczony przez czystą chciwość.

Opublikowano przez: Przemol
Następna strona
Spis treści: