TOP 5: Najlepsze krótkie gry

TOP 5: Najlepsze krótkie gry

Znacie to uczucie, kiedy chcecie w coś pograć, ale boicie się, że gra za bardzo Was wciągnie i spędzicie przy niej następne kilkadziesiąt godzin? W dzisiejszym zestawieniu serwujemy pięć naprawdę krótkich gier, które bez ogródek określić można mianem rewelacyjnych. To ciekawe propozycje na krótką partyjkę przed snem lub leniwą niedzielę.

SUPERHOT

Zestawienie otwieramy polską produkcją, której pierwszą wersję stworzono w... tydzień. Dzieło, które powstało pierwotnie wyłącznie na potrzeby konkursu po jakimś czasie stało się pełnoprawną grą. SUPERHOT jest niecodziennym shooterem, w którym czas biegnie tylko wtedy, gdy wykonujecie jakieś akcje. W teorii, daje Wam to chwilę do namysły. W praktyce... nic nie jest takie proste, jakie się wydaje.

Lenovo Legion

Produkcja dostępna na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i XBox One podbiła serca graczy właśnie mechaniką rozgrywki. Założenie jest proste: wyeliminować wszystkich przeciwników na danej planszy. Jak to zrobicie? Możecie korzystać z broni palnej, a także broni białej, którą możecie także rzucać w niebywale kruchych, ginących od jednego uderzenia, przeciwników.

Na przestrzeni całej zabawy należy umiejętnie oceniać trajektorię lotu pocisków wystrzelonych przez oponentów i przewidywać ich kolejne działania. Gracz także ginie od pojedynczego pocisku, więc rozgrywka bywa naprawdę skomplikowana. Oprócz standardowej kampanii czeka tu na Was tryb Endless, a także ciekawe wyzwania. SUPERHOT dostępny jest także w wersji VR.

Grę ukończycie w około: 2.5 godziny

Następna strona
Spis treści: