Obiecujące gry strategiczne, które zobaczymy w 2019 roku

Obiecujące gry strategiczne, które zobaczymy w 2019 roku

No cóż, można by rzec, że złota era gier strategicznych już dawno minęła. Teraz najczęściej mówi się bowiem o wszelkiego rodzaju shooterach, grach battle royale i (przynajmniej jeszcze) MOBA. W końcu, obecnie najwięcej osób ogląda na Twitchu transmisje z tytułów pokroju Doty 2, League of Legends, Fortnite, CS:GO czy PUBG. Nie oznacza jednak, że na rynku nie pojawiają się już ciekawe strategie. Wręcz przeciwnie, co roku możemy zagrać w wiele ciekawych pozycji należących do tego gatunku, między innymi za sprawą niezależnych firm deweloperskich.

Specjalnie dla Was postanowiliśmy sprawdzić, jakie interesujące gry strategiczne mają pojawić się na rynku w 2019 roku i stworzyć listę tych, które zapowiadają się najlepiej. Znajdziecie ją poniżej. Dajcie znać komentarzach, czy zamierzacie wypróbować której z nich i jeśli tak, to dlaczego, a tymczasem zachęcamy do lektury.

Total War: Three Kingdoms

Lenovo Legion

Data premiery: 7 marca

Kolejną serią, która w tym roku doczeka się swojej nowej odsłony, będzie Total War. Po raz pierwszy w jej historii będziemy mogli udać się do starożytnych Chin, do czasów, w których te były podzielone na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Total War: Three Kingdoms przedstawi nam zatem jeden z najważniejszych okresów w dziejach Państwa Środka. W grze będziemy światkami rozpadu Cesarstwa oraz wewnętrznej walki wpływowych rodów i frakcji, które wspierają bądź stanęły w opozycji do bezlitosnych rządów Dhong Zhuo, który kontrolował poczynania ostatniego i nieletniego imperatora z dynastii Han.

Opublikowano przez: Rangarok
Następna strona
Spis treści: