Anulowane gry, w które najbardziej chcielibyśmy zagrać

Anulowane gry, w które najbardziej chcielibyśmy zagrać

Nie jest niczym dziwnym to, że w branży gier pewne projekty się anuluje. W końcu, po co kończyć produkt, który nie ma szansy osiągnąć sukcesu? Dotychczas skasowano jednak wiele gier, które mogły zaliczyć spektakularny debiut na rynku – w które wielu miłośników elektronicznej rozgrywki chciałoby zagrać. Dzisiaj przedstawiamy listę właśnie takich tytułów – tytułów, nad losem których ubolewamy najbardziej.

1. Fable Legends (PC, XONE)

Lenovo Legion

Fable Legends, które zapowiedziano już w sierpniu 2013 roku, miało być swego czasu nową odsłoną popularnej serii gier cRPG wykreowanej przez Petera Molyuneux. Ten tytuł, w przeciwieństwie do poprzednich części, miał być jednak produkcją multiplayer, kładącą mniejszy nacisk na fabułę. W grze przenosilibyśmy się na specjalną arenę, gdzie wcielalibyśmy się w jednego z bohaterów tworzących maksymalnie czteroosobową drużynę bądź w postać stojącą po drugiej stronie barykady, a dokładniej mówiąc – czarny charakter. Ten miałby za zadanie kontrolowanie stwory walczące z bohaterami, ustawianie pułapek, i nie tylko. Zapowiadało się nieźle, nieprawdaż? Co jednak poszło nie tak?

Microsoft postanowił porzucić dalszą produkcję Fable Legends, ponieważ postanowił skupić się na rozwijaniu marek i gier, których fani najbardziej oczekują. Poza tym, koncern zamkną pracujące nad tytułem studio Lionhead. Oznaki zwiastujące przykry koniec gry, a zarazem całej serii, można było jednak zauważyć już wcześniej. Były nimi chociażby ciągłe opóźnienia czy przejście na model free-to-play.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: