8. BC (XBOX)

Lenovo Legion

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy świat wierzył, że Peter Molyneux spełni swoje szalone obietnice na temat produkowanych gier? Cóż, te przeminęły już dawno, dawno temu. Niestety, te obietnice miały wiele ofiar, a jedną z nich była gra pod tytułem BC.

W tym tytule gracz miał przejąć kontrolę nad prymitywnym plemieniem i pomóc mu w przetrwaniu wczesnych stadiów ewolucji, gdy na świecie dominowały jeszcze… dinozaury (właśnie tak). Członkowie plemienia mieli posiadać różne specjalizacje, od myśliwych po chemików, a także zdobywać kolejne poziomy doświadczenia wykonując kolejne czynności. Ostatecznym celem było powiększenie populacji i doprowadzenie jej rozkwitu. Brzmi ciekawie, nieprawdaż?

Niestety, w 2004 roku projekt anulowano, gdy gra była w 75% ukończona. Z jakiego powodu? Po pierwsze dlatego, że Lionhead i Interpid nie chciały się dzielić swoimi zastrzeżonymi technologiami, dzięki czemu praca nad tytułem mogłaby przebiegać szybciej. Po drugie, ponieważ Lionhead największy nacisk położył na wydanie Fable na Xboxa zanim Xbox 360 trafiłby do sklepów.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: