Najlepsze gry planszowe dla osób w każdym wieku

Najlepsze gry planszowe dla osób w każdym wieku

Zazwyczaj serwujemy Wam artykuły pośrednio lub bezpośrednio związane z grami komputerowymi. Tym razem podjęliśmy temat analogowego grania offline. Gry bez prądu są w ostatnich latach coraz popularniejsze także wśród miłośników wirtualnej rozgrywki! Z tej okazji stworzyliśmy dla Was zestawienie 10 najciekawszych naszym zdaniem gier planszowych.

Gry planszowe przeżywają obecnie swój renesans. W sprzedaży znaleźć można setki, jeśli nie tysiące propozycji o różnym stopniu złożoności. Nowoczesne produkcje w niczym nie przypominają pierwszych gier planszowych, datowanych na 2600 rok przed naszą erą! Planszówki, podobnie jak gry komputerowe, dzielą się na tytuły dla dzieci i dorosłych. Ba, istnieją nawet różne gatunki gier bez prądu - strategiczne, ekonomiczne, historyczne, edukacyjne, przygodowe... wymieniać można by długo.

W naszym zestawieniu znajdziecie garść propozycji, które uprzyjemnią spędzanie wieczorów w gronie znajomych. Staraliśmy się wybierać pozycje nieoczywiste – nie znajdziecie tu propozycji pokroju Dobble, 5 sekund, czy też Kart Przeciwko Ludzkości, choć to też świetne gry! W jakie planszówki graliście do tej pory? Które z nich polecicie innym graczom?

Gra o Tron

Zaczynamy niejako "z grubej rury". Niewielu z Was zdaje sobie sprawę, że zanim jeszcze na HBO zagościł bijący rekordy popularności serial, w sprzedaży pojawiła się gra planszowa inspirowana uniwersum wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Ba, serial swój tytuł wziął właśnie od gry planszowej! Zwróćcie uwagę na mapę do gry, a potem na czołówkę serialu. W trymiga znajdziecie podobieństwa.

Lenovo Legion

Do zabawy jest potrzebna grupa 5-6 graczy i dużych rozmiarów stół. Sama rozgrywka potrafi trwać długimi godzinami i jest to raczej propozycja na długą noc lub, jeszcze lepiej, długi weekend. Rozgrywka jest tu bardzo dynamiczna i trudno jest uniknąć sporów pomiędzy graczami.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: