Scythe

Siódma najlepsza gra planszowa w zestawieniu BoardGameGeek oraz jedna z trzech najwyżej ocenianych planszówek w Polsce. Oto polska edycja Scythe, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości lat 20' XX wieku. Rozgrywka stworzona została z myślą o 2-5 graczach, którzy na jej przestrzeni mają za zadanie gromadzić surowce, werbować rekrutów i posyłać w bój retrofuturystyczne mechy. Mechaniki znane z eurogier mieszają się tu ze świetnie zaprojektowaną, zupełnie nietuzinkową, klimatyczną zabawą.

Lenovo Legion

W Scythe doskonale bawić się będą przede wszystkim osoby wymagające od planszówek czegoś więcej, niż odmóżdżającej zabawy. Ważne jest tu strategiczne planowanie, dbanie o optymalizację rozwoju, a także szybkie reagowanie na działanie oponentów. Zasada ciągłego wyboru akcji wymusza dynamiczną rozgrywkę, a różnorodne frakcje sprawiają, że taktykę trzeba dopasowywać każdorazowo do przeciwnika.

Warto nadmienić, że grafiki do gry przygotowywał znany polski ilustrator, Jakub Różalski. Polecamy rzucić okiem na jego fenomenalne obrazy. To właśnie one zainspirowały Jamey'ego Stegmaiera do stworzenia Scythe i one pomogły wypromować produkcję na Kickstarterze, gdzie zebrała ona, bagatela, 1.8 mln dolarów.

Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: