Najlepsze mody do gier, jakie kiedykolwiek powstały

Najlepsze mody do gier, jakie kiedykolwiek powstały

Co czyni pecetowe granie tak świetnym? Cóż, elementów, którym to zawdzięczamy jest mnóstwo. Możemy spośród nich wymienić chociażby ogromne możliwości konfiguracji naszego sprzętu, a także niezliczoną ilość tytułów, które możemy wypróbować, choć to tylko wierzchołek góry lodowej. Kolejnym ważnym czynnikiem, który potężnie umila i urozmaica grę na komputerach osobistych, bardzo często pomijanym, są tak zwane mody. Te fanowskie modyfikacje bardzo często usprawniają gry pod względem graficznym czy wydajnościowym, uzupełniają je o dodatkowe treści, a czasem zmieniają je tak bardzo, że w zasadzie dają nam do dyspozycji zupełnie nową produkcję.

Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam kilka najciekawszych naszym zdaniem modów do gier jakie powstały. Każdy z nich powstał za sprawą niesamowitej kreatywności oraz ogromnych nakładów pracy osób, które często podejmowały się jej z czystej miłości do grania i poszczególnych tytułów.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi, ile z przedstawionych przez nas modyfikacji znacie. Cóż, dziwne byłoby, gdybyście o niektórych z nich nigdy nie słyszeli. Podzielcie się w komentarzach Waszymi doświadczeniami i dajcie znać, czy coś Waszym zdaniem pominęliśmy.

1. DOTA (Warcraft III)

Wprawdzie DOTA wcale nie była modem, który zapoczątkował gatunek MOBA (ten tytuł należy do modyfikacji do gry StarCraft zatytuowanej Aeon of Strife), ale zdecydowanie odpowiada ona za jego popularyzację, którą później kontynuował również LOL.

Lenovo Legion

DOTA była oczywiście modyfikacją do Warcrafta III. W jej ramach gracz tracił dostęp do rozbudowy bazy oraz tworzenia jednostek – tym zajmował się komputer. Zamiast tego ten wcielał się w bohatera, który miał owe jednostki wspierać. Te wyruszały w stronę bazy wroga w regularnych odstępach czasu, przemieszczając się trzema liniami. Każda linia była broniona przez wieżyczki. Zadaniem gracza było przełamanie obrony przeciwnika i zniszczenie jego bazy, zanim on zrobi to samo.

Mimo, że DOTA ma już swoje lata, o czym przypomina jej oprawa wizualna, nadal gra w nią mnóstwo osób. Oznacza to, że jeśli postanowicie ją wypróbować, nadal będziecie mieli się z kim zmierzyć.

Następna strona
Spis treści: