Czego chcemy w Borderlands 3

Możliwości odwiedzenia innych planet

Lenovo Legion

W poprzednich grach z serii jedyną planetą ze świata Borderlands, jaką mogliśmy zobaczyć, była Pandora (Pre-Sequel zabrał nas dodatkowo na jej księżyc - Elpis). Nie ma co ukrywać, ta już się nam po prostu trochę znudziła. Przyszedł więc czas, aby nareszcie odwiedzić inne planety. W końcu, doskonale wiadomo, że na innych planetach w uniwersum Borderlands także znajdują się Skarbce. Dobra wiadomość jest taka, że to życzenie rzeczywiście może się spełnić. W pierwszym zwiastunie Borderlands pojawiła się bowiem fraza „explore the worlds!” (ang. zwiedź światy).

Więcej opcji customizacji postaci

Lenovo Legion

Borderlands 3 nie jest grą, która potrzebuje jakiegokolwiek kreatora postaci. Mimo to, przydałoby się, aby seria w końcu przekazała nam w ręce większe możliwości z zakresu modyfikowania naszych bohaterów. Dotychczas system customizacji nie był zbyt dobrze rozbudowany i oferował opcje czysto kosmetyczne. A gdybyśmy tak mogli dobierać do naszych postaci różne pancerze, które nie tylko sprawiałyby, że te wyglądałby świetnie, ale także wpływałyby na przebieg rozgrywki? Pomyślcie tylko!

Rozgrywki międzyplatformowej

Lenovo Legion

Jak wiadomo, seria Borderlands bardzo mocno stawia na kooperację. Jej kampanie fabularne możemy przechodzić bowiem w grupie maksymalnie czwórki graczy. Niemniej, wcześniej cykl nie pozwalał na kooperację między osobami dysponującymi różnymi platformami. Naszym zdaniem cross-play między posiadaczami pecetów oraz konsol nie zaszkodziłby grze. W końcu, różnice w precyzji między korzystaniem z kontrolera, a klawiatury i myszki, nie miałyby znaczenia, skoro gracze nie byliby postawieni naprzeciw sobie. Z resztą, to rozwiązanie z pewnością spodobałoby się tym osobom, których znajomi nie są właścicielami tej samej platformy co oni, a z którymi ci chętnie zagraliby w Borderlands 3.

Trybu fotograficznego

Lenovo Legion

Tryb fotograficzny to coś, co pojawiło się w wielu grach z ostatnich lat. Zwykle pozwala on na zatrzymanie gry w dowolnym momencie, schowanie interfejsu, a następnie zrobienie zapierającego dech w piersiach zrzutu ekranu. Co więcej, często oferuje on możliwość nałożenia na obraz specjalnych filtrów, usunięcia postaci z kadru czy nadania im konkretnych min. Coś takiego świetnie sprawdziłoby się w Borderlands 3, między innymi ze względu na unikatowy styl graficzny gry. Tak, tryb fotograficzny nie musi być domeną tytułów z hiperrealistyczną oprawą wizualną.

Możliwości tworzenia broni

Lenovo Legion

Seria Borderlands dysponuje doprawdy gigantycznym arsenałem broni. W Borderlands 3 ma się pojawić ich aż miliard. Grom z cyklu brakowało jednak dotąd systemu, który pozwalałby nam na tworzenie własnych broni, a co za tym idzie - na to, aby porządnie poniosła nas wyobraźnia. Czy nie zwiększyłby on frajdy płynącej z gry? Naszym zdaniem tak. Taki system mógłby zostać stworzony na milion sposobów, ale najciekawiej by było, gdyby zostawiałby on graczom szerokie pole do popisu, umożliwiając chociażby budowanie wyrzutni rakiet, które strzelałyby… mniejszymi wyrzutniami rakiet.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: