EA Play na E3 2019 – zwiastuny i zapowiedzi

EA Play na E3 2019 – zwiastuny i zapowiedzi

Pierwsza konferencja zorganizowana jako jedna z imprez towarzyszących targom E3 2019 już za nami. Prowadziła ją firma Electronic Arts, odpowiedzialna za takie serie jak FIFA, The Sims, Battlefield, i nie tylko. Zobaczcie, co wydawca pokazał w jej ramach.

Na rzecz tegorocznej edycji swojej konferencji, Electronic Arts postanowiło przedstawić pokaz najważniejszych swoich produkcji. Tym grom, które zdecydowano się zaprezentować, poświęcono na scenie po 30 minut. W ramach tego czasu wyświetlano zarówno zwiastuny jak i zapisy z rozgrywki. Dodatkowo, mieliśmy okazję posłuchać wypowiedzi na ich temat ze strony deweloperów.

Nie przedłużając, przejdźmy bezpośrednio do tego, co pokazano podczas konferencji EA Play. Miłej lektury oraz oglądania materiałów wideo!

Star Wars: Jedi Fallen Order

Zgodnie z przewidywaniami na E3 pojawiła się zapowiedziana w kwietniu najnowsza gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wars: Jedi Fallen Order. O ile kilka miesięcy temu mogliśmy ujrzeć zwiastun tego tytułu od studia Respawn Entertainment, to do tej pory w sieci nie pojawił się żaden zapis z rozgrywki w tej produkcji. Na szczęście, podczas konferencji EA w końcu gameplay pokazało.

Co z tego gameplayu można wyczytać? Ano to, że gra przypomina co nieco mieszankę Uncharted i Force Unleashed. Poza tym, wiemy już że w Jedi Fallen Order zdecydowanie nie zabraknie posługiwania się mocą.

Przypomnijmy, że bohaterem gry będzie Cal Kestis, który jest jednym z nielicznych ocalałych po wdrożeniu w życie Rozkazu 66. Akcja dzieje się oczywiście już po Wojnach Klonów, na planecie Bracca. Kal wiedzie spokojne życie do czasu, w którym używa Mocy. Od tego czasu staje się zbiegiem, a po piętach depczą mu siły Imperium dowodzone przez Drugą Siostrę i wspierane przez szturmowców z oddziału Purge Troopers. W trakcie kampanii (w grze zabraknie trybu wieloosobowego) odwiedzimy wiele lokacji znanych fanom uniwersum i napotkamy na swej drodze wiele kultowych postaci.

W Star Wars: Jedi Fallen Order mamy zagrać jeszcze w tym roku. Premiera gry powinna odbyć się 15 listopada, jednocześnie na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Apex Legends

Apex Legends rzecz jasna nie jest dopiero nadchodzącą grą, ale podczas konferencji EA Play przedstawiono nowości, które mają się w niej pojawić. Mowa przede wszystkim o trybie Battle Royale dla najlepszych – Apex Elite, a także skórkach dla broni i Legend, które trafią do produkcji w drugim sezonie.

Drugi sezon – Battle Charge - wystartuje niemal za miesiąc, bo dopiero 2 lipca. Poza wspomnianymi elementami wprowadzi on również rankingowy tryb rozgrywki, karabin automatyczny L-Star, a także zupełnie nową postać, przedstawioną na poniższym zwiastunie. Jej imię to Watson.

Battlefield V

W ramach EA Play pokazu doczekała się nowa mapa do Battlefielda V. New Marita, bo tak brzmi jej nazwa, trafi do gry w lipcu. W najbliższej przyszłości tytuł ma otrzymać także kolejną mapę – Al-Sandan, i nie tylko.

FIFA 20

Electronic Arts zapowiedziało kolejną odsłonę serii FIFA jeszcze przed samą konferencją, a już w trakcie samej koferencji dodatkowo poinformowała, kiedy możemy spodziewać się kolejnych porcji materiałów wideo z gry. Tak więc, zapis z rozgrywki zobaczymy w lipcu, dogłębniej poznamy tryb kariery i funkcję Pro Clubs, natomiast w sierpniu dowiemy się więcej na temat FIFA Ultimate Team oraz trybu rozgrywki VOLTA Football.

Madden NFL 20

W ramach konferencji EA zapowiedziało kolejną odsłonę serii Madden. Madden NFL 20 ma zaoferować poprawki w mechanice, jak również rozbudowany tryb kariery, w którym staniemy się „twarzą zespołu”.

The Sims 4

Podczas konferencji EA Play potwierdził się wcześniejszy wyciek na temat The Sims 4. Gra rzeczywiście otrzyma dodatek pod tytułem Wyspiarskie życie, w którym zabierzemy naszych Simów na Wakacje. Co nowego ujrzymy w rozszerzeniu? Chociażby syreny, nowe zawody – na przykład rybaka, ratownika czy nurka, nowe stroje lokacje, postacie oraz aktywności. Dodatek ma zadebiutować już 16 lipca. Co ciekawe, EA ujawniło również tytuł kolejnego rozszerzenia – Realm of Magic, które ma mieć swoją premierę jesienią.

Na jakie nowości zaprezentowane przez Electronic Arts czekacie z największą niecierpliwością? Dajcie znać w komentarzach.

Opublikowano przez: Warside