Macie mało czasu na granie? Oto gry stworzone dla Was

Macie mało czasu na granie? Oto gry stworzone dla Was

Granie bywa czasochłonne, co szczególnie dotyczy tytułów sieciowych z długimi rozgrywkami, a także tytułów z rozbudowaną fabułą, od której trudno się oderwać, czy tytułów MMORPG pokroju World of Warcraft. Niemniej, na rynku nie brakuje produkcji, do których można wskoczyć dosłownie na 15-30 minut, by szybko się zrelaksować, a następnie wrócić do innych zajęć.

Dzisiaj przedstawiamy Wam listę kilku gier należących do tych, które są wręcz stworzone dla osób nie posiadających czasu na granie. Jeżeli macie ochotę podzielić się podobnymi tytułami w komentarzach, gorąco Was do tego zachęcamy. Kto wie, czy na postawie Waszych propozycji nie powstanie druga część artykułu.

1. Crypt of the Necrodancer

Lenovo Legion

Cóż, nie znamy drugiej takiej gry muzycznej na rynku jak Crypt of the Necrodancer. Ta oryginalna produkcja zależna łączy bowiem w sobie elementy gry muzycznej i rouglike’owego RPG-a. Wcielamy się w niej, a przynajmniej początkowo, w dziewczynę o imieniu Cadence, która wyruszyła do niebezpiecznych podziemi w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca. Tam jednak została nałożona na nią klątwa, która sprawiła, że serce Cadance już zawsze będzie bić w rytm muzyki. Mimo tej przeciwności jako dziewczyna musimy pokonać kolejne poziomy podziemi, by w końcu spełnić jej cel i zdjąć klątwę. Fabuła rzecz jasna przekłada się na rozgrywkę, zmuszając nas do poruszania się w grze i zabijania potworów „do rytmu” oryginalnych utworów.

Ten tytuł jest bardzo przyjazny dla graczy, którym brakuje czasu na granie, mimo że kolejne obszary podziemi odblokowujemy po pokonaniu trzech kolejnych poziomów. Poziomy są bowiem niewielkie, a każde pierwsze „runy” w nowych ich częściach (zwykle nieudane) należy traktować jako okazję do odblokowania nowych przedmiotów, ułatwiających dalszą grę, a także do nauki wzorców zachowań przeciwników.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: