6 najdziwniejszych gier w historii

6 najdziwniejszych gier w historii

W świecie gier komputerowych dominują tytuły poważne, ale nie brakuje twórców, którzy postanowili pójść pod prąd. W historii gier komputerowych stworzono naprawdę wiele dziwnych propozycji, przy których Symulator Kozy wydaje się całkiem normalny. Zapraszamy do lektury krótkiego zestawienia gier nietypowych.

No właśnie, jeśli myśleliście, że w naszym zestawieniu umieścimy Goat Simulator, czyli robiący swego czasu furorę Symulator Kozy to... jesteście w błędzie. To by było zbyt proste! Postawiliśmy na garść tytułów, których większość z Was zapewne nie zna. Niektóre z nich pamiętali będą zapewne wyłącznie starsi gracze.

Jeśli uważacie, że któryś z tytułów warto dopisać do poniższej listy, to śmiało zgłaszajcie swoje propozycje w komentarzach!

Wacki: Kosmiczna Rozgrywka

Lenovo Legion

Dlaczego mielibyśmy nie zacząć zestawienia od zwariowanej, a zarazem fenomenalnej gry z polskiego podwórka? Nie wiem jak Wam, ale mi brakuje straszliwie prostych przygodówek typu point-and-click. Właśnie taką pozycją była produkcja Seven Stars Multimedia o nazwie Wacki: Kosmiczna Rozgrywka. Ze świecą szukać drugiej gry, która byłaby tak fenomenalną satyrą na polską rzeczywistość lat 90'. W tym tytule dwójka bohaterów o imionach Franc i Edek, wychowanych na jednym z polskich blokowisk, spotyka kosmitę o dźwięcznym imieniu Aargh. Sterujący ich poczynaniami gracze muszą złożyć do kupy tajemnicze urządzenie ACME, które może ocalić świat.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: