TOP 5: Najlepsze gry z lat 80. – część II

TOP 5: Najlepsze gry z lat 80. – część II

Obstawiamy, że niewielu z Was dobrze pamięta lata 80. ubiegłego stulecia. Ba, wiemy doskonale, że większość naszych czytelników urodziła się w latach 90. i w dniu premiery raczej nie miała okazji ogrywać Pac-Mana. Mimo to nawet młodsi gracze powinni potracić wymienić kilka kultowych tytułów gier z tego okresu. Ba, w niektóre można zagrać dziś za darmo.

W pierwszej odsłonie naszego artykułu o najlepszych grach z lat 80. wytypowaliśmy pięć tytułów, które naszym zdaniem musicie znać. To oczywiście nie koniec listy - dziś publikujemy jej uzupełnienie. W ile z zaprezentowanych poniżej gier graliście, a o ilu z nich słyszeliście?

Donkey Kong (1981)

Lenovo Legion

Podobnie jak wiele innych gier z lat 80. Donkey Kong został wydany pierwotnie na automatach do gier, gdzie stał się z miejsca przebojem. W 1982 roku pojawiła się wersja gry na Atari 2600. Na resztę platform, w tym MS-DOS produkcja Nintendo zawitała w 1983 roku. Cel gry był wyjątkowo prosty - gracz musiał uratować Lady nazywaną także Pauline, biegnąc w jej kierunku, do góry, po platformach. Zadanie to utrudniał goryl - tytułowy Donkey Kong.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: