Lenovo Legion na IEM 2018: przedpremierowy pokaz Frostpunk i spotkanie z twórcami

Lenovo Legion na IEM 2018: przedpremierowy pokaz Frostpunk i spotkanie z twórcami

W ramach Intel Extreme Masters 2018, poza wieloma atrakcjami przygotowanymi z myślą o gościach i dziennikarzach, odbył się zamknięty, przedpremierowy pokaz polskiej gry Frostpunk, przygotowany przez Lenovo Legion i firmę Cenega. Zgromadzeni na nim dziennikarze mieli okazję nie tylko zagrać w nową produkcję 11bit Studios na sprzęcie marki Lenovo Legion, ale także porozmawiać z przedstawicielami studia.

Kolejna gra twórców kultowego już This War of Mine (średnia ocen 95% na Steam!) to strategiczny survival, którego rozgrywka ma miejsce w alternatywnej rzeczywistości XIX wieku. W lodowym, nieprzyjaznym świecie graczom przyjdzie zarządzać społeczeństwem zamieszkującym ostatnie ocalałe miasto na Ziemi. Na przestrzeni rozgrywki we Frostpunk na grających czeka wiele trudnych wyborów moralnych, które nierzadko wiązały będą się z poświęceniem ludzkich istnień. Sami twórcy określają swoją produkcję mianem pierwszego „symulatora społeczeństwa”.

Lenovo Legion na IEM 2018: przedpremierowy pokaz Frostpunk i spotkanie z twórcami!

O oprawę dźwiękową produkcji zadbał Piotr Musiał, który graczom znany jest m.in. jako jeden z twórców muzyki do Wiedźmina 3: Krew i Wino.

Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun produkcji:

Frostpunk zadebiutuje w marcu - w cyfrowej dystrybucji na Steam, GOG, Humble Store i innych platformach, a także w sklepach w edycji pudełkowej. Cena edycji pudełkowej i cyfrowej na rynek polski została ustalona na poziomie 109,99 złotych. Wersja pudełkowa zostanie przygotowana we współpracy z firmą Cenega.

Podczas spotkania na IEM, twórcy Frostpunka odpowiadali na pytania zgromadzonych gości. Na tej podstawie przedstawiciele Lenovo Legion wraz z osobami z zespołu odpowiedzialnego za Frostpunka przygotowali krótkie Q&A, które pozwoli każdemu graczowi lepiej poznać produkcję jeszcze przed jej premierą.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: