Wiedźmin 3 – te mody koniecznie musicie wypróbować

Wiedźmin 3 – te mody koniecznie musicie wypróbować

Od premiery Wiedźmina 3 minęło 4,5 roku? I cóż z tego, skoro jeszcze niedawno grało w niego więcej osób, niż w chwilę po rynkowym debiucie tej produkcji na komputerach osobistych. Jest to oczywiście zasługa świetnego serialu produkcji Netflixa, który wywindował popularność gier CD Projekt RED i książek Andrzeja Sapkowskiego na niespotykany dotąd poziom. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy podrzucić Wam kilka modów do Wiedźmina 3, które mogą uprzyjemnić Wam zabawę lub urozmaicić n-te już zaliczenie gry.

Bez względu na to czy będziecie grać w Wiedźmina 3 po raz pierwszy, czy też przechodzicie go już któryś raz, sprawdźcie niniejsze zestawienie najlepszych modów do tej produkcji, aby urozmaicić sobie zabawę.

Najlepsze mody do Wiedźmina 3

Witcher 3 - Enchanced Edition

Lenovo Legion

Jeden z najbardziej złożonych i kompleksowych modów do Wiedźmina 3 i obu udostępnionych do niego dodatków. Jak mówią o nim sami twórcy, na pierwszym miejscu postawili oni immersję i realizm. Zmieniono wiele aspektów gameplayu i mechaniki oraz załatano kilka bugów występujących nawet w najnowszej wersji gry. Jeśli przeszliście już raz Wiedźmina 3, to jest to mod stworzony dla Was. Zmienia on grę nie do poznania, przez co nie zalecamy go osobom, które uruchamiają produkcję CD Projekt RED po raz pierwszy.

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3522

HENRY CAVILL and Anya Chalotra

Lenovo Legion

Obejrzeliście już serial Netflixa? Świetnie, w takim razie teraz w Wiedźminie 3 możecie podmienić oryginalne modele postaci tymi, które przypominają aktorów znanych z serialu. Po co? Dla zabawy, ot po co!

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3913

Immersive Lighting

Lenovo Legion

Jak wielki wpływ na realizm oprawy graficznej ma oświetlenie wiedzą doskonale wszystkie osoby, które zasmakowały już dobrodziejstw dostarczanych przez karty graficzne z serii Nvidia GeForce RTX. Modyfikacja o nazwie Immersive Lighting znacząco ulepsza efekty związane z oświetleniem w grze, czyniąc świat znany z wiedźmińskich opowieści jeszcze bardziej naturalnym. Jeśli podobała Wam się oprawa graficzna Wiedźmina 3, to musicie zainstalować tego moda i przekonać się, że może być ZNACZNIE ładniejsza.

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3953

E3 Improved Combat Animations

Niby drobna zmiana, ale jednak wpływająca znacząco na widowiskowość scen walki. Mod o nazwie E3 Improved Combat Animations w sposób znaczący ulepsza animacje postaci w trakcie scen walki. Najbardziej w oczy rzucają się usprawnienia w trakcie walki w zwarciu. Twórcy modyfikacji postanowili poprawić nie tylko animacje, ale dodać także kilka alternatywnych combosów, które wyprowadzać można w trakcie pojedynków - unikalnych dla każdego rodzaju broni.

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3474

Realistic color balance (WIP) Lighting

Lenovo Legion

Jeśli nie wiecie jakiego moda zainstalować "na start", a nie chcecie zmieniać gameplayu, to właśnie go znaleźliście. Ta modyfikacja czyni grę bardziej realistyczną od strony wizualnej. Kolory w tej modyfikacji do Wiedźmina 3 zostały dopasowane tak, aby kojarzyły się bardziej z prawdziwym światem, niż fantastyczną, wirtualną krainą. Sądząc po popularności moda i jego wysokich ocenach... udało się.

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3597

Exodus Reshade

Lenovo Legion

Na koniec zostawiliśmy dla Was prawdziwy rarytas, który wymagał będzie dość dużej mocy obliczeniowej komputera. Exodus Reshade uczyni świat naprawdę pięknym, kosztem spadku płynności animacji na poziomie ok. 10-15 kl./s. w wersji pełnej i 5-10 kl./s. w wersji lite. Mod Reshade wprowadza realistyczne oświetlenie ambientowe, podbicie parametrów ziarna filmowego i clarity, dodaje FXAA, wyostrzanie wybranych tekstur, a także znacząco poprawia kolory w wirtualnym świecie gry. Wschody i zachody słońca w żadnym innym modzie nie wyglądają tak dobrze, serio!

Pobierz - https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3807

Opublikowano przez: Anna