BlizzConline 2021 - podsumowanie. Zwiastuny i zapowiedzi

BlizzConline 2021 - podsumowanie. Zwiastuny i zapowiedzi

Wczoraj późnym wieczorem polskiego czasu odbyła się ceremonia otwarcia BlizzConline 2021, czyli wirtualnego odpowiednika corocznego Blizzconu. Już wczoraj byliśmy świadkami w zasadzie wszystkich najważniejszych zapowiedzi, dotyczących gier, w które gramy już teraz i w które będziemy mogli zagrać w przyszłości. Oto nasze podsumowanie wczorajszych prezentacji.

Blizzard Arcade Collection

Prezentacja Blizzarda przebiegała przede wszystkim pod znakiem zapowiadania ulepszonych wersji starych gier. Jeszcze w tym roku do oferty trafi Blizzard Arcade Collection, czyli poprawione warianty klasyków w postaci The Lost Vikings, Rock N Roll Racing i Blackthorne. Gry z kolekcji dostępne są zarówno w wersjach oryginalnych – Original Editions, jak i w ulepszonych wersjach definitywnych – Definitive Editions. Każda z nich obejmuje ulepszenia, takie jak opcja zmiany przypisania przycisków i klawiszy oraz możliwość cofania rozgrywki o 10 sekund. Sugerowana cena zestawu to 19,99 euro, czyli ok. 90 złotych.

Zapowiedź Diablo II: Resurrected

Gratka dla miłośników retro i osób pamiętających Diablo 2 z 2000 roku. Blizzard nie tylko zapowiedział remaster produkcji w postaci gry Diablo II: Resurrected, ale też zaprezentował jej zwiastun oraz fragmenty rozgrywki. Osobny wpis na ten temat przygotowaliśmy tutaj.

Szczegóły dotyczące Diablo IV

Chyba nikt nie wyobrażał sobie, że Blizzard w trakcie tegorocznego BlizzConline nie poda kolejnych szczegółów na temat Diablo IV. Podczas prezentacji prowadzonej przez J. Allena Bracka dowiedzieliśmy się, że nowa postać w Diablo IV to łotrzyca. Szybka, mobilna, wszechstronna i zabójczo skuteczna zaoferuje ogromny arsenał narzędzi umożliwiający atakowanie przeciwników oraz zastawianie na nich pułapek.

World of Warcraft wiecznie żywy

Na fanów WoW w 2021 roku czeka duża aktualizacja opublikowanego jakiś czas temu dodatku o nazwie Shadowlands. Okowy Dominacji zostaną udostępnione w World of Warcraft jeszcze w tym roku. Przy okazji poinformowano o ciekawej akcji charytatywnej ze zwierzakami. Gdy datki osiągną zakładany poziom, gracze współczesnego WoW (nie Classic) otrzymają do swojej kolekcji dwa zwierzaki. Są nimi małpa Bananek (Bananas) i leniwiec Stokrotka (Daisy). Ponadto, zaprezentowano Burning Crusade Classic, czyli nową wersję pierwszego rozszerzenia do WoW, w które wszyscy abonenci World of Warcraft zagrają bez dodatkowych opłat.

Nowości w Hearthstone w 2021 roku

Już za kilka tygodni w popularnej, darmowej karciance Blizzarda rozpocznie się Rok Gryfa. Oznacza to zupełnie nowy zestaw bazowy kart - twórcy obiecują, że znacząco odmieni rozgrywkę. Wraz z nim zadebiutuje format klasyczny, umożliwiający zabawę przy użyciu zestawów kart z 2014 roku - roku, w którym gra miała swoją premierę.

Pierwsze rozszerzenie do Hearthstone w 2021 roku to "Zahartowani przez Pustkowia". Nazwa nie jest przypadkowa i nawiązuje do motywu przewodniego DLC, który związany jest z jednym z obszarów w grze World of Warcraft. Dodatek jest już dostępny w przedsprzedaży. Kolejne miesiące to premiera nowego trybu jednoosobowego oraz trybu PvP o nazwie Hearthstone: Najemnicy, w którym należało będzie rekrutować postaci ze świata Warcraft i rozwijać na przestrzeni taktycznych potyczek.

Już dziś o godzinie 21:00 czasu polskiego ruszy transmisja, podczas której Blizzard podzieli się szczegółami na temat prac nad Overwatch 2. Fani dowiedzą się także nieco więcej na temat Diablo Immortal, czyli fabularnej gry akcji MMO przeznaczonej na urządzenia mobilne. Będziecie mogli śledzić ją pod tym adresem.

Opublikowano przez: Lenovo Legion