Valheim – elementy i funkcjonalności, które gra musi otrzymać

Valheim – elementy i funkcjonalności, które gra musi otrzymać

Valheim to naprawdę świetna gra, o czym najlepiej świadczy fakt, że 3 godziny mijają w niej niczym 5 minut. To imponujące, zwłaszcza że ta jest dostępna w platformie Steam w ramach Wczesnego Dostępu. Niemniej jednak, Valheim wciąż może zostać pod wieloma względami udoskonalone. W poniższym artykule postanowiliśmy przedstawić Wam te elementy które studio Iron Gate AB powinno dodać do swojego tytułu. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury.

Więcej zwierząt i roślin

W tej chwili, jeśli chodzi o zamieszkującą go faunę, świat Valheim jest stosunkowo pusty. Poza potworami na lądzie możemy spotkać w nim bowiem tylko dziki, jelenie i wilki, pszczoły oraz wrony i mewy, a w wodzie okonie, szczupaki i tuńczyki. To naprawdę niewiele. Rozgrywka stałaby się o wiele ciekawsza, gdyby w grze pojawiłyby się nowe zwierzęta i gdyby produkcja oferowała możliwość znalezienia rzadkich zwierząt, z których można by pozyskać unikatowe trofea. Przede wszystkim twórcy powinni dodać do gry kolejne zwierzęta typowe dla krajów skandynawskich – niedźwiedzie, renifery, łosie, wieloryby, łososie, piżmowoły, lemingi, maskonury, i nie tylko.

Lenovo Legion

Również flora w Valheim nie jest zbyt bogata. Chociaż znajdziemy w grze całkiem sporo typów drzew, różnorodność ziół, grzybów czy krzewów już rozczarowuje. Jak widać, studio Iron Gate AB może się jeszcze w tej kwestii wykazać.

Wierzchowce

Skoro mowa o zwierzętach, to dobrze by było, gdyby niektóre z nich można by było w Valheim ujeżdżać, a w szczególności konie. Posiadanie wierzchowca byłoby darem z nieba, ponieważ przemierzanie dużych dystansów w grze bywa męczące i nużące. Wierzchowce pozwoliłyby również rozwinąć system craftingu, poprzez dodanie do niego przepisów na przeróżne siodła, a może nawet uzbrojenie i przedmioty do pielęgnacji tych zwierzaków. Z resztą, z miłą chęcią zbudowałabym w Valheim stajnię.

Lenovo Legion

Wsparcie dla Warsztatu Steam

Valheim otrzymał już mnóstwo modów, a w przyszłości otrzyma ich jeszcze więcej. Ich instalowanie i odinstalowywanie byłoby znacznie szybsze i prostsze, gdyby gra została zintegrowana z Warsztatem Steam. Ta integracja pozwoliłaby też na pobieranie światów zmodyfikowanych przez innych graczy, a wstawianie do własnych światów także stworzonych przez nich budowli. Valheim zyskałby na niej naprawdę wiele.

Lenovo Legion

Ekwipunek – dedykowane sloty na uzbrojenie

Jeżeli już graliście w Valheim, zapewne dostrzegliście, że gra oferuje dość mały ekwipunek. Jego niewielką pojemność dodatkowo zmniejszają wszelkie elementy uzbrojenia, które założyliście na Waszą postać, ponieważ w grze nie przeznaczono dla nich oddzielnych slotów, niczym w takich produkcjach jak World of Warcraft. Ba, nawet w Minecrafcie założenie zbroi wiąże się ze zwolnieniem miejsca w ekwipunku. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłości się to zmieni. Póki co nie pozostaje nam jednak nic innego, jak korzystać z modów do gry.

Lenovo Legion

Nowe tryby gry

W tej kwestii studio Iron Gate AB powinno wzorować się na Mojangu, bowiem Minecraft i Valheim mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę to, że ważną część rozgrywki w Valheim stanowi budowanie, mnóstwo osób ucieszyłoby się, gdyby gra otrzymała tryb kreatywny. Graczom, którzy uwielbiają wyzwania, spodobałby się natomiast tryb hardkorowy, w którym śmierć byłaby permanentna. Może macie pomysły na inne ciekawe tryby gry, które mogłyby sprawdzić się w Valheim całkiem nieźle?

Lenovo Legion

Bardziej rozbudowany system farmingu

Jak już wspomniałam, flora w Valheim nie jest zbyt bogata. Ma to bezpośrednie przełożenie na to, co możemy w grze uprawiać, a możemy uprawiać wyłącznie marchew, rzepę, a także kilka drzew – buki, jodły i sosny. Również w kwestii hodowli nie jest różowo – gra pozwala nam jedynie na posiadanie pszczelich uli oraz hodowlę dzików. Zatem, system farmingu można by zdecydowanie rozwinąć – dodać kolejne warzywa oraz owoce, a także umożliwić hodowlę kolejnych zwierząt. To przełożyłoby się dodatkowo na rozbudowanie systemu przygotowywania posiłków.

Lenovo Legion

Na szczęście, wygląda na to, że najbliższa duża aktualizacja do Valheim – Heart and Home – może spełnić niektóre życzenia graczy związane z uprawą, hodowlą i gotowaniem. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy ta aktualizacja zadebiutuje.

Rzecz jasna, Valheim można by wzbogacić jeszcze o wiele innych nowych elementów, takie jak nowe bronie, typy uzbrojenia, nowe biomy, i nie tylko. Co Waszym zdaniem także powinno się w tej produkcji znaleźć?

Opublikowano przez: Anna