4 powody, dla których warto wrócić do No Man's Sky

4 powody, dla których warto wrócić do No Man's Sky

Dziś udostępniana jest ogromna aktualizacja o numerze 3.3 do gry No Man's Sky, czyli tytułu będącego w swoim czasie jednym z największych rozczarowań w świecie wirtualnej rozgrywki. No Man's Sky w 2021 roku w niczym nie przypomina premierowej produkcji studia Hello Games, a wielki patch o nazwie Expeditions dodatkowe pogłębia te różnice. To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto uruchomić tę pozycję ponownie.

1. Bo żadna inna gra tak bardzo nie pobudza wyobraźni

No Man's Sky w pewnym sensie przypomina mi Grand Theft Auto V. W jakim sensie? W takim, że do świata GTA V lubiłam od czasu do czasu wejść jedynie po to, aby pojeździć różnymi samochodami, wszcząć jakąś rozróbę, zrobić kilka misji pobocznych i po prostu pocieszyć się dopracowanym światem gry. Tak samo podchodzę do No Man's Sky, zwłaszcza, że wyjątkowo często spoglądam w niebo. Produkcja Hello Games to gratka dla miłośników science-fiction, marzących o kosmicznych podróżach i zastanawiających się nad tym, co znajduje się na odległych nam planetach.

Lenovo Legion

Świat No Man's Sky jest potężny niczym znane i nieznane ludzkości części Wszechświata. Składa się nań 18 446 744 073 709 551 616 planet, spośród których wiele wciąż czeka na odkrycie. Zamieszkują je czasem przyjazne, a czasem krwiożercze kreatury. Niektóre sprzyjają życiu, a inne... uch, lepiej wystartować z nich tak szybko, jak się wylądowało. No Man's Sky relaksuje, bawi, zmusza do refleksji i potrafi zaciekawić dziedzinami nauki takimi jak fizyka, biologia, czy nawet geografia.

2. Bo gra w niczym nie przypomina tego, czym była na premierę

W tym roku minie pięć lat od premiery gry, którą w momencie debiutu okrzyknięto jednym wielkim kłamstwem. W telegraficznym skróce: twórcy No Man's Sky nie spełnili większości ze swoich obietnic, do ostatniej chwili utrzymując, że cała obiecana zawartość pojawi się w ich dziele. Gracze się wściekli, zasypali No Man's Sky negatywnymi recenzjami, a Hello Games... uderzyło się w pierś, przeprosiło i zapowiedziało zmiany.

Lenovo Legion

Do tej pory byliśmy świadkami już kilkunastu dużych aktualizacji, zmieniających wirtualne galaktyki nie do poznania. Jeżeli kiedyś skreśliłeś ten tytuł, to teraz jest doskonała okazja ku temu, aby winy wybaczyć i przekonać się, jak wiele straciłeś lekceważąc go przez minione miesiące. Bardziej zróżnicowane planety, ich mieszkańcy, ukształtowanie terenu, ładniejsza grafika, lepsza optymalizacja... no, długo by wymieniać.

3. Bo dziś wychodzi nowa aktualizacja Expeditions

Hello Games dziś udostępnia jedną z największych aktualizacji w historii gry No Man's Sky. Nosi ona nazwę Expeditions i dodaje do gry m.in. sezonowe wydarzenia, w których gracze zaczynają na tych samych planetach niezwykłe podróże, pełne zaskakujących wydarzeń. Wszystko po to, by po raz kolejny przypomnieć, że kolosalny świat NMS od dłuższego już czasu pozwala graczom się spotykać i dzielić radością płynącą z zabawy.

W miarę postępów gracze będą otrzymywać ekskluzywne nagrody za pokonywanie kolejnych wyzwań, w tym części i nowe projekty statków. Aktualizacja obejmie również poprawki poprawiające jakość interfejsu użytkownika, moduł walki i nie tylko.

Wszystkie detale na temat aktualizacji No Man's Sky Expeditions znajdziecie na tej stronie. Weźcie do ręki coś do picia, bo dziennik zmian to naprawdę długa lektura.

4. Bo premiery Star Citizena możemy nigdy nie doczekać

Lenovo Legion

W samym tylko 2020 roku Star Citizen otrzymał aż 78,99 miliona dolarów darowizn od różnorakich sponsorów. W 2019 roku wynik ten wynosił 47,7 miliona dolarów. Łącznie różni darczyńcy wpłacili deweloperom tej ambitnej kosmicznej symulacji na przestrzeni lat kwotę ponad 340 milionów dolarów. Czy jesteśmy dzięki temu bliżej premiery Star Citizen? Wiele osób w to powątpiewa, a ja zaliczam się do tego grona sceptyków. Star Citizen wciąż nie wyszedł w wersji Alpha i drugą równie ambitną i ogromną grą kosmiczną jest właśnie... No Man's Sky. NMS stawia wprawdzie na bardziej arcade'ową zabawę i mniej efektowną szatę graficzną, ale stanowi jedyną równie rozbudowaną propozycję dla graczy, którym marzy się podbój kosmosu.

Graliście kiedyś w No Man's Sky? A może dopiero planujecie to zrobić i czekacie na stosowną promocję?

Opublikowano przez: Anna