Najlepsze gry z konsol, których doczekaliśmy się na PC

Najlepsze gry z konsol, których doczekaliśmy się na PC

Przywykliśmy do tego, że najwięcej gier wydawanych jest w wersjach na komputery osobiste. Z jakiegoś dziwnego powodu to jednak posiadacze PC-tów częściej spoglądają tęskno w stronę produkcji dostępnych ekskluzywnie na konsole, pomimo tego, że jest ich relatywnie niewiele. Oto najlepsze tytuły wydane pierwotnie na konsolach, które z czasem zadebiutowały także na desktopach oraz laptopach, ku wielkiej uciesze graczy.

Grand Theft Auto V

Lenovo Legion

Data premiery na konsolach: 17 września 2013 r. (X360, PS3), 14 listopada 2014 roku (XONE, PS4)

Data premiery na PC: 14 kwietnia 2015 r.

GTA V zostało wydane jeszcze na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, w 2013 roku. Osiem lat temu produkcja zaskakiwała tętniącym życiem otwartym światem oraz fenomenalną oprawą graficzną, którą wyniesiono na zupełnie nowy poziom w wydaniach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Co ciekawe, pecetowcy doczekali się możliwości grania jako ostatni - dopiero w 2015 roku. Produkcja tej opowiadającej historię trzech bohaterów zamieszkujących Los Santos i okolice gry pochłonęła aż 265 milionów dolarów.

Grand Theft Auto V wciąż wygląda rewelacyjnie w 2021 roku, nawet bez modów. Sprzedaż GTA V w ubiegłym roku była tak wysoka, że trudno się dziwić temu, że Rockstar każe czekać tak długo na kolejną odsłonę serii. Po co wypuszczać na rynek GTA VI, skoro poprzednik wciąż przynosi krociowe zyski? Dość powiedzieć, że Rockstar w czerwcu 2020 roku zapowiedział już wydanie gry na konsole dziewiątej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: