Diablo II: Resurrected – wszystko co musisz wiedzieć o grze

Diablo II: Resurrected – wszystko co musisz wiedzieć o grze

Premiera odświeżonej wersji Diablo II – Diablo II: Resurrected – jest coraz bliżej. W związku z tym warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę, ta odświeżona wersja ma się charakteryzować. Co zostaje w niej po staremu? Co zostanie odmienione, przeprojektowane? Istotne informacje na ten temat poznasz za pośrednictwem niniejszego artykułu.

Diablo II: Resurrected – remake czy remaster?

Diablo II: Resurrected to nie remake, a remaster oryginału z 2000 roku. Deweloperzy z Blizzarda zadbali o to, aby odświeżona wersja tytułu dalej była starym dobrym Diablo II, ale z odświeżoną oprawą graficzną. To powiedziawszy, remaster doczekał się wielu nowości. Zatem, co tak właściwie się w nim zmieniło, a co nie?

Diablo II: Resurrected – nowości

Trójwymiarowa grafika i dźwięk przestrzenny

To chyba najbardziej oczywiste zmiany wprowadzone w remasterze. Diablo II: Resurrected będzie charakteryzować się grafiką o wyższej rozdzielczości, na dodatek trójwymiarową. Na potrzeby gry opracowano nowy interfejs, a także nowe modele postaci, uzbrojenia, otoczenia – dosłownie wszystkiego. Gra otrzyma też efekty dynamicznego oświetlenia, rozdzielczości 4K i wsparcia dla wysokich częstotliwości odświeżania.

O ile w Diablo II: Resurrected pozostaną efekty dźwiękowe i muzyka z 2000 roku, to będziemy mogli je usłyszeć lepiej niż kiedykolwiek. Gra będzie bowiem wspierać technologię dźwięku przestrzennego Dolby 7.1.

Współdzielona skrytka

Czy spodziewałeś się, że Diablo II: Resurrected otrzyma skrytkę współdzieloną między postaciami, a na dodatek powiększoną? Ja nie, ale muszę przyznać, że ta zmiana mi się podoba. Już nie będziesz musiał tworzyć nowych postaci tylko po to, aby przechowywały dla Ciebie przedmioty, a przynajmniej nie w takich ilościach, jak dotychczas.

Lenovo Legion

Automatyczne podnoszenie złota

Jeśli chcesz w Diablo II: Resurrected klikać na złoto, by je podnosić, będziesz mógł to robić. Niemniej, gra otrzyma znaną z Diablo III funkcję automatycznego podnoszenia złota, którą będzie można wyłączyć w dowolnym momencie. Warto wspomnieć, że w Diablo II: Resurrected pojawią się też nowe skróty klawiaturowe oraz system automatycznego odnajdywania grup i zapraszania do grup (także opcjonalny).

Odświeżone cutscenki

Tak, materiały wideo, które w oryginale mogliśmy oglądać między aktami, także zostaną odnowione, czego przedsmak mogliśmy zobaczyć w ostatnim zwiastunie. Wygląda na to, że będą wyglądać niesamowicie.

Kwestia modów

Wygląda na to, że tworzenie modów do remasteru będzie nieco trudniejsze niż dla oryginału ze względu na zabezpieczenia Battle.netu. Z drugiej strony, deweloperzy zmodyfikowali kod gry tak, aby niektóre dane, które w grze z 2000 roku były dostępne tylko dla bardzo inwazyjnych narzędzi moderskich, było teraz modyfikować bardzo łatwo.

Funkcje Battle.netu

Diablo II: Resurrected będzie obsługiwać wszystkie najważniejsze funkcje współczesnego Battle.netu. Mowa o listach znajomych, dedykowanych serwerach oraz zabezpieczeniach, na przykład tych zapobiegających korzystaniu z botu.

Wsparcie dla kontrolera

Wersja Diablo II: Resurrected na PC ma obsługiwać nie tylko klawiaturę i mysz, ale i kontrolery.

Ułatwienia dostępności

Diablo II: Resurrected będzie zawierać ułatwienia dostępności dla osób z wadami wzroku i zaburzeniami rozpoznawania barw.

Cross-progresja, ale nie cross-play

Diablo II: Resurrected nie będzie obsługiwać funkcji cross-play, co oznacza, że posiadając grę na PC nie zagracie z graczami z konsol. Gra w przyszłości ma otrzymać jednak cross-progresję (najpewniej tylko z konsolami Sony, aczkolwiek w tej kwestii jeszcze nic nie jest pewne). Funkcja ta ma umożliwić przenoszenie zapisów gry między komputerem a konsolami PlayStation 4 i PlayStation 5.

Diablo II: Resurrected – co zostaje z oryginału?

Klasy postaci

Diablo II: Resurrected na premierę będzie oferować treści i z podstawowego Diablo II i z dodatku Pan Zniszczenia (ang. Lord of Destruction). Zatem od samego początku gracze będą mogli grać w nim wszystkimi siedmioma klasami postaci. Blizzard ani żadnej z nich nie usunie, ani żadnej nie doda. Te klasy to Amazonka, Zabójczyni, Barbarzyńca, Druid, Nekromanta, Paladyn, Czarodziejka. Tak jak w oryginale, w Diablo II: Resurrected nie będzie można zmienić płci postaci.

Lenovo Legion

Zawartość

W Diablo II: Resurrected gracze będą mieli do przejścia te same pięć aktów, z którymi mieli do czynienia w oryginale z dodatkiem. Remaster ma zawierać wszystkie stare zadania, tę samą fabułę, te same postaci, przedmioty o tych samych cechach. W tej kwestii nie zmienia się absolutnie nic.

Grafika z oryginału

Tak, w Diablo II: Resurrected będziesz mógł wyłączyć odświeżoną grafikę, by podziwiać tę z znaną z 2000 roku. To dlatego, że remaster bazuje na kodzie Diablo II.

Lenovo Legion

Rozmiar ekwipunku

Blizzard rozważał powiększenie ekwipunku znanego z pierwotnego Diablo II. Niektórym osobom zapewne taka decyzja przypadłaby do gustu, a innym wręcz przeciwnie. Ostatecznie firma postanowiła zachować wierność oryginałowi i nie wprowadzać w tej kwestii zmian.

Exploity

Oczy Was nie mylą. Niewielkie exploity, które gracze wykorzystywali w Diablo II: Lord of Destruction, a które nie wpływały na rozgrywkę aż tak mocno, wciąż będą działać w Diablo II: Resurrected. Jeżeli w Diablo II udało Ci się znaleźć przestrzeń, w której boss nie mógł Cię tknąć, a Ty mogłeś go atakować, będziesz mógł sięgnąć po to rozwiązanie w remasterze.

Pokoje rozmów

Pokoje rozmów znane z oryginalnego Battle.netu także w Diablo II: Resurrected pozostają. Porozmawiasz za ich pośrednictwem z innymi graczami dokładnie tak, jak nawet 20 lat temu.

Gra lokalna

Domyślnie w Diablo II: Resurrected rozgrywka online ma być hostowana na dedykowanych serwerach, ale gra wciąż będzie umożliwiać tworzenie gier lokalnych i znajdywanie ich w Battle.necie.

Data premiery i docelowe platformy

Diablo II: Resurrected ma zadebiutować na rynku 23 września 2021 roku, o czym poinformowano podczas tegorocznych targów E3. Gra pojawi się jednocześnie na wielu platformach – komputerach osobistych (PC), a także konsolach Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Przedsprzedaż

Przed dniem premiery Diablo 2: Resurrected można kupić w ramach przedsprzedaży. Na każdej z platform gra oferowana jest w dwóch wersjach – podstawowej, zawierającej tylko Diablo 2: Resurrected, oraz w ramach Prime Evil Collection, zawierającej Diablo 2: Resurrected, a także Diablo III z dodatkiem Reaper of Souls, pakietem Przebudzenie Nektomantów, zwierzakiem Mefisto i skrzydłami Objęcia Nienawiści. Każda z wersji oferuje dodatkowo wczesny dostęp do otwartych beta testów Diablo II: Resurrected oraz zestaw do transmogryfikacji w Diablo III inspirowany klasą barbarzyńcy z Diablo II.

Diablo II: Resurrected w wersji podstawowej kosztuje 39,99 euro (około 179,99 złotych). Za Prime Evil Collection trzeba zapłacić natomiast 59,99 euro (269,99 złotych).

Opublikowano przez: Lenovo Legion