Najlepsze gry tekstowe, w które zagrasz w przeglądarce internetowej

Najlepsze gry tekstowe, w które zagrasz w przeglądarce internetowej

Mówi się, że czytanie pobudza wyobraźnię. Cóż, większość gier może tej wyobraźni nie pobudza, ale za to gwarantuje niesamowitą rozrywkę. Tak, tak czytanie książek też może być rozrywką, ale umówmy się – gry wideo to zupełnie inny poziom rozrywki. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Cóż istnieją też tak zwane gry tekstowe, które właściwie nie posiadają grafiki i wymagają od gracza komunikacji z komputerem – tekstowej rzecz jasna. Wielu z nich nie trzeba nawet instalować, albowiem można grać w nie z poziomu internetowych przeglądarek.

W niniejszym artykule postanowiliśmy podzielić się kilkoma najciekawszymi webowymi grami tekstowymi. Dzięki nim wybierzesz się na niejedną niesamowitą przygodę – przygodę, którą zobrazujesz sobie we własnej głowie.

The Dreamhold

Lenovo Legion

The Dreamhold to idealna gra tekstowa dla osób, które dopiero co swoją przygodę z tego typu tytułami rozpoczynają. Dlaczego? Ano dlatego, że zaprojektowano ją jako swego rodzaju tutorial wprowadzający do tekstowej rozgrywki. Nie jest ona trudna, ani zbyt długa, a zatem szybko pozwoli Ci przekonać się, czy gry tekstowe są dla Ciebie. Jej akcja rozpoczyna się wewnątrz celi. Nie wiesz, jak się w niej znalazłeś i musisz spróbować się z niej wydostać. Naprawdę nie ma na co czekać! Czas zacząć zabawę.

AI Dungeon 2

Lenovo Legion

Wyobrażałeś sobie kiedyś grę, w której mógłbyś odbyć nieskończenie wiele przeróżnych przygód? Wcale nie musisz, albowiem taka gra istnieje i jest nią AI Dungeon 2. Jak wskazuje nazwa, AI Dungeon 2 wykorzystuje magię sztucznej inteligencji. Stworzył ją Nick Walton, a zrobił to sięgając po otwartoźródłowy algorytm gerenujący test, opracowany przez OpenAI. AI została zaś wytrenowana na bazie gier tekstowych stworzonych przez Internautów na stronie chooseyourstory.com. Na początku zabawy AI Dungeon 2 poprosi Was o wybór gatunku scenariusza. Rekomendowany gatunek to fantasy – prawdopodobnie dlatego, iż w nim sztuczna inteligencja radzi sobie najlepiej. Następnie zdecydujcie, jaką postacią chcecie grać oraz nadajcie jej imię. Potem sztuczna inteligencja wygeneruje krótki wstęp do rozgrywki, zawierający między innymi opis Waszego bohatera czy miejsca w którym się znajduje. Dalszy przebieg zabawy będzie zależał od Was, Waszej wyobraźni i od tekstów wpisywanych przez Was w grze.

WrittenRealms

Lenovo Legion

WrittenRealms to jedna z niewielu gier tekstowych charakteryzująca się interfejsem dostosowanym do dzisiejszych standardów. W zasadzie, to cała platforma pozwalająca na tworzenie tekstowych przygodówek. Bez logowania na stronie można wziąć udział w przygodówce wprowadzającej, w której rozpoczniesz swoją zabawę uwięziony w pajęczej sieci niemal metr nad ziemią. Jeśli jednak założysz konto w usłudze i zalogujesz się, uzyskasz dostęp do całego mnóstwa przeróżnych światów, które w zasadzie są oddzielnymi grami. Każda z nich ma coś naprawdę ciekawego do zaoferowania, serio!

TORN

Lenovo Legion

Czy wiedziałeś, że gry tekstowe mogą być nawet grami RPG? Dokładnie tak. Przykładem tekstowego RPG jest TORN. Ba, TORN to w zasadzie RPG sieciowe. Można zaliczyć go nawet do gier MMO, a posiada on tysiące aktywnych graczy. TORN zabierze cię do tytułowego Torn City – ciemnych podziemi, gdzie radzą sobie tylko najsprytniejsi. Tam będziesz mógł zostać kimkolwiek zechcesz i robić cokolwiek zechcesz. Wystarczy, że wpierw stworzysz swoją postać i dostosujesz ją do własnych preferencji. TORN to jedna z niewielu gier, która wymaga założenia konta, jednak mowa o koncie darmowym. Zatem, naprawdę warto je założyć.

ZORK

Lenovo Legion

Niektóre tekstowe przygodówki są naprawdę stare. W sumie nic dziwnego. Taki ZORK pamięta na przykład lata 70. XX wieku. Tak, mowa o tytule, który ma około 50 lat. Niemniej, webowy ZORK pozwala na zapisywanie rozgrywki i odczytywanie wcześniejszych zapisów. Ba, specjalne komendy pozwalają nawet wpłynąć na jej poziom trudności. Przede wszystkim próbę czasu przetrwał on jednak za sprawą jakości opowiadanej historii oraz dość zaawansowanej technologii rozpoznawania tekstu. Fabuła ZORKa jest podzielona na trzy etapy. Rozgrywkę zaczynasz przed frontem białego domu, do którego musisz się dostać, by na dobre rozpocząć swoją przygodę.

Opublikowano przez: Lenovo Legion