Minecraft 1.19 - wszystko co musisz wiedzieć o następnej dużej aktualizacji

Minecraft 1.19 - wszystko co musisz wiedzieć o następnej dużej aktualizacji

Minecraft 1.19: The Wild Update to kolejna gigantyczna aktualizacja gry Minecraft, na którą gracze czekają z ogromnym wytęsknieniem. Jeśli odkryliście już wszystkie sekrety z Jaskiń i Klifów, z pewnością jesteście zainteresowani tym, co Microsoft przygotował dla Was tym razem. Oto kluczowe informacje na temat wyczekiwanego patcha.

Minecraft 1.19 – nowości i zmiany

Nowości w Minecraft 1.19: The Wild Update to nowe potwory, bloki oraz zupełnie nowe lokalizacje. Jedną z najciekawszych nowinek wydaje się biom o nazwie Deep Dark. Ma być mrocznie, posępnie i intrygująco. W Deep Dark gracze natrafią na miasta, świątynie i oczywiście cenne skarby.

Pośród nowych stworów są między innymi żaby (bagienne, trtopikalne i śnieżne) oraz... kijanki. Mrok rozświetlały będą urocze świetliki, które mogliście zobaczyć do tej pory na licznych snapshotach. Warto pamiętać o tym, że społeczność miała wpływ na wybór jednego z nowych mobów. W tym momencie mamy na myśli lewitującego stworka Allay. Jego unikalną cechą jest umiejętność poszukiwania przedmiotów identycznych jak te, które da mu gracz.

Innym potężnym potworem w Minecraft 1.19: The Wild Update jest słynny już Warden, którego debiut był odsuwany w czasie aż do premiery omawianej tu aktualizacji. Kryjówką najpotężniejszego z mobków będzie wzmiankowany tu biom Deep Dark. Pojawi się on tylko wtedy, gdy gracz sprowokuje odpowiednią liczbę sculk shriekerów, które notabene również są jednym z nowych mieszkańców wirtualnego świata zbudowanego z wielokątów.

Lenovo Legion

Najważniejszą ze zmian w Minecraft 1.19: The Wild Update według wielu fanów jest większa różnorodność biomów oraz przeprojektowanie dobrze znanych lokacji. Największe zmiany będą widoczne zapewne na bagnach, gdzie zagoszczą m.in. nowe drzewa - mangrowce.

Lenovo Legion

Wiele osób uwielbia eksplorować świat Minecrafta w poszukiwaniu wiosek. Dla zapalonych odkrywców przygotowano trzy nowe rodzaje wiosek. Novum są wioska bagienna i wioska w dżungli, a wioska na łące doczeka się w końcu nowego wyglądu, nie będącego wyłącznie kopią wioski równinnej.

The Wild Update – kiedy premiera?

Ostatnia sporych rozmiarów aktualizacja została wydana przez Mojang w listopadzie 2021 roku. Nie wydaje się prawdopodobnym, aby Minecraft 1.19: The Wild Update udostępniono w pierwszej połowie bieżącego roku. Data premiery nie została wprawdzie wyznaczona, ale spodziewamy się, że "dzika" łatka pojawi się nie wcześniej niż w październiku lub listopadzie.

Jeżeli chcesz, możesz już teraz wypróbować niektóre modyfikacje wprowadzone przez aktualizację Minecraft 1.19: The Wild Update. Wystarczy w ustawieniach gry włączyć funkcje eksperymentalne i... już. Mojang nie chwali się jeszcze absolutnie wszystkim, ale do gry dodano choćby żaby i wybrane bloki.

Opublikowano przez: Lenovo Legion