Star Wars Jedi: Survivor – wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz i zagrasz

Star Wars Jedi: Survivor – wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz i zagrasz

Powoli zbliża się premiera Star Wars Jedi: Survivor. Ale kiedy dokładnie ta gra zadebiutuje i na jakich platformach? Jakie są jej wymagania sprzętowe? Na czym ma polegać jej rozgrywka i jak ma przedstawiać się jej fabuła? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Star Wars Jedi: Survivor – fabuła

Star Wars Jedi: Survior, czyli Star Wars Jedi: Ocalony, to kontynuacja gry akcji z 2019 roku pod tytułem Star Wars Jedi: Fallen Order (Star Wars Jedi: Upadły Zakon). W Star Wars Jedi: Survior ponownie wcielimy się w Cala Kestisa, jednego z ostatnich Jedi w galaktyce. Akcja gry będzie rozgrywać się jednak pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Będzie ona ukazywać dalszą desperacką walkę Cala w galaktyce, którą coraz bardziej spowija mrok.

Star Wars Jedi: Survivor – charakterystyka rozgrywki

Star Wars Jedi: Survior jest grą akcji, w której rozgrywkę będziemy oglądać z perspektywy trzeciej osoby. W ramach zabawy odwiedzimy wiele różnych zakątków odległej galaktyki, stawimy czoła przeróżnym przeciwnikom i spotkamy na swojej drodze nowych sojuszników. Istotnym elementem rozgrywki w Star Wars Jedi: Survior będzie eksploracja, która da nam okazję do biegania po ścianach czy wykonywania widowiskowych skoków.

Oczywiście, podczas walki w Star Wars Jedi: Survior będziemy mogli korzystać z miecza świetlnego, a także mocą, którą Cal Kestis włada. Ataki będziemy mogli łączyć w przeróżne kombinacje. Z kolei umiejętności bohatera będziemy mogli w trakcie postępów rozgrywki rozwijać, odblokowując chociażby nowe style walki.

Star Wars Jedi: Survivor – wymagania sprzętowe

Poniżej przedstawiliśmy minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Star Wars Jedi: Survivor.

Wymagania minimalne Wymagania zalecane
System operacyjny: Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor: 4 rdzeni/8 wątków –co najmniej Intel Core i7-7000 lub Ryzen 5 1400 4 rdzeni/8 wątków – co najmniej Intel Core i5-11600K lub Ryzen 5 5600X
Pamięć: 8 GB RAM 16 GB RAM
Karta graficzna: 8 GB VRAM – co najmniej GTX 1070 lub Radeon RX 580 8 GB VRAM – co najmniej RTX 2070 lub RX 6700 XT
DirectX: Wersja 12 Wersja 12
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe Szerokopasmowe połączenie internetowe
Miejsce na dysku: 130 GB dostępnej przestrzeni 130 GB dostępnej przestrzeni

Star Wars Jedi: Survivor – data premiery i docelowe platformy

Premiera Star Wars Jedi: Survivor została wyznaczona na 28 kwietnia 2023 roku. Tego dnia zadebiutuje na trzech rożnych platformach – komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Debiut gry na innych platformach nie jest planowany. Na pecetach gra pojawi się i na Steam, i w Epic Games Store, jak również w aplikacji EA.

Lenovo Legion

Przedsprzedaż Star Wars Jedi: Survivor już trwa, a gra dostępna jest w dwóch wydaniach. Wydanie podstawowe (przeznaczone na PC i w wersji cyfrowej) zostało wycenione na 299 złotych, a z jego przedsprzedażowym zakupem wiąże się bonus w postaci trzech elementów kosmetycznych inspirowanych Obi-Wanem Kenobim. Wydanie Deluxe kosztuje na PC 399 złotych, a pozwala ono odblokować sześć dodatkowych elementów kosmetycznych inspirowanych Hanem Solo i Lukiem Skywalkerem. Cena wydania podstawowego na PS5 i XSX startuje od 279 złotych, a wydania Deluxe od 359 złotych.

Lenovo Legion
Opublikowano przez: Anna