Jak podłączyć komputer do telewizora? Granie na dużym ekranie

Jak podłączyć komputer do telewizora? Granie na dużym ekranie

Wbrew obiegowej opinii, grać na telewizorach mogą nie tylko użytkownicy konsol. Jeśli posiadacie laptopa lub komputer stacjonarny również możecie bawić się doskonale, oglądając przy tym obraz na dużym ekranie. Podpowiadamy jak podłączyć PC do telewizora.

Grać na telewizorze czy monitorze? Dyskusja na temat tego zagadnienia to temat na zupełnie inny artykuł, bowiem można by ją toczyć naprawdę długo. Wybór sprowadzić można do kilku kluczowych czynników, które mogą sprawić, że skłonicie się ku jednej lub drugiej z opcji. W każdym razie: granie na telewizorze wcale nie jest zarezerwowane dla posiadaczy konsol i jeśli macie laptopa lub komputer stacjonarny, to koniecznie powinniście spróbować także tej formy zabawy!

Zalety grania na telewizorze

Zalety płynące z grania na telewizorze są dość oczywiste. Przede wszystkim dzisiejsze telewizory oferują dużo większe ekrany, niż monitory i są sprzedawane w coraz niższych cenach. W domu większości posiadaczy komputerów są przecież telewizory o przekątnej nierzadko większej niż 40-cali. Doświadczenia płynące z zabawy na tak dużym ekranie są zupełnie odmienne niż na typowym monitorze 24-calowym. Druga sprawa to rozdzielczość nowoczesnych telewizorów, która w zasadzie już standardowo wynosi 4K. Jeśli korzystacie z komputera o odpowiedniej mocy obliczeniowej, docenicie ten poziom szczegółowości obrazu. Dodatkowo, wiele modeli telewizorów wykorzystuje technologię HDR i jasność obrazu sięgającą 1000 nitów, które znacząco wpływają na jakość wyświetlanego obrazu.

Wady grania na telewizorze

W zasadzie największą wadą grania na telewizorze jest długi czas reakcji matryc w tych urządzeniach, który powodować może występowanie efektu smużenia. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że w większości przypadków nie będzie to dostrzegalne dla graczy. Zagęszczenie pikseli na dużym ekranie również jest nieco mniejsze, co oznacza, że podczas zabawy w rozdzielczości Full HD na dużym wyświetlaczu możecie mieć wrażenie, że obraz nie jest aż tak szczegółowy jak na monitorze Full HD o przekątnej 24-cali.

Następna strona
Spis treści: