Jak podłączyć komputer do telewizora? Najprościej... kablem

Większość nowoczesnych komputerów posiada wyjścia obrazu wideo w standardach HDMI oraz DisplayPort w kartach graficznych. Są to standardy pozwalające uzyskać najwyższą obecnie jakość wyświetlanego obrazu. Kabel wystarczy wpiąć do komputera, następnie do telewizora i w menu telewizora wybrać odpowiednie źródło wyświetlanego obrazu.

Lenovo LegionLenovo Legion

Zarówno za pomocą HDMI, jak i DisplayPort, możliwe jest jednoczesne przesyłanie obrazu i dźwięku, więc dźwięk z komputera odtwarzany będzie przez głośniki telewizora. Odpowiednią rozdzielczość obrazu ustawiacie oczywiście w grze, bądź też z poziomu pulpitu i menu ustawień.

Lenovo Legion

O ile podłączenie laptopa do telewizora nie stanowi większego wyzwania, ze względu na mobilność takiego sprzętu, to przenoszenie komputera stacjonarnego z miejsca na miejsce nie musi być już tak wygodne. W takiej sytuacji zadbać zależy o odpowiednio długi kabel lub... postawić na urządzenie takie jak Steam Link, któremu kilka słów poświęcamy poniżej.

Oczywiście samo podłączenie komputera za pomocą odpowiedniego złącza to dopiero połowa sukcesu. Cóż bowiem z tego, że podłączycie laptopa lub komputer do telewizora, skoro... musicie jakoś sterować postacią w grze! Najwygodniejszymi kontrolerami do grania na kanapie, przed telewizorem, są pady do gier. Wśród graczy największym uznaniem cieszą się bezprzewodowe pady Microsoftu dla konsol Xbox, które bez problemu działają z PC przy wykorzystaniu odpowiedniego odbiornika. W sprzedaży znajdziecie też pady na Bluetooth. Alternatywnie postawić można na zestaw w postaci bezprzewodowej klawiatury i myszki.

Lenovo Legion
Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: