TeamSpeak 3 vs Discord – który komunikator lepszy?

TeamSpeak 3 vs Discord – który komunikator lepszy?

Mimo że większość gier posiada obecnie własne, wbudowane czaty głosowe, gracze nadal wolą korzystać zewnętrznych komunikatorów głosowych, takich jak TeamSpeak 3 czy Discord. I chociaż do niedawna do TeamSpeak 3 pośród nich królował, to jest cieszył się największą popularnością, teraz Discord może pochwalić się równie dużą rzeszą fanów. Ale w zasadzie który z dwóch programów jest lepszy? Specjalnie dla Was postanowiliśmy się tej kwestii przyjrzeć.

W naszym artykule porównaliśmy poszczególne cechy TeamSpeaka 3 i Discorda, aby zdecydować, korzystanie z którego niesie za sobą więcej korzyści i jest przyjemniejsze. Przeczytajcie nasz tekst, aby przekonać się, jaki jest ostateczny werdykt.

Oprawa wizualna

No cóż, nie ma wątpliwości, że Discord wygląda dużo lepiej w porównaniu do TeamSpeaka 3. Oprawa wizualna TeamSpeaka 3 jest zwyczajnie przestarzała i kojarzy się z poprzednimi wersjami Windowsa, podczas gdy ta Discorda jest schludna, prosta i zgodna z obowiązującymi trendami. Na Discorda po prostu lepiej się patrzy.

Lenovo LegionLenovo Legion

Sytuacji TeamSpeaka 3 nie poprawiają nawet motywy czy skórki, zarówno te dostępne domyślnie w programie, jak i te, które możemy znaleźć w Internecie. Nie zmieniają one bowiem jego całkowitego wyglądu, a jedynie kolorystykę. Skórki dostępne w Internecie dla Discorda radzą sobie natomiast bardzo dobrze, skoro bazowy wizerunek aplikacji i tak jest przyjazny dla oczu.

Interfejs

Discord charakteryzuje się prostotą także i w tym przypadku. Naszym zdaniem jego interfejs jest bardziej przejrzysty i czytelny, a to czyni ten program łatwiejszym w obsłudze. Włączanie i wyłączanie większości opcji wiąże się z zaznaczaniem i odznaczeniem dużych okienek, opisanych w nieskomplikowany sposób, a wszystkie serwery do których należymy są w wyraźny sposób wyróżnione i ułożone w panelu po lewej stronie okna.

Lenovo Legion

W opcjach TeamSpeaka 3 odnaleźć się jest nieco trudniej, chociaż osoby obeznane z programem z pewnością nie będą miały z tym problemu. Najbardziej denerwujące w nim są zakładki skrywające kolejne… zakładki oraz drzewka, które trzeba rozwijać, aby odkryć ukryte ustawienia.

Lenovo Legion

Aplikacja mobilna

Niestety, tę bitwę TeamSpeak 3 także przegrywa. Aplikacja mobilna Discorda jest bowiem darmowa, podczas gdy za aplikację TeamSpeaka 3 należy zapłacić. Na szczęście, cena wynosi zaledwie kilka złotych.

Wygląd mobilnej wersji TS’a także nie jest jego stroną. Jest on bardzo podobny do tego, czego można doświadczyć na desktopie. Discord tutaj natomiast nie zawodzi, dostarczając równie prostą i ładną oprawę wizualną co wersja komputerowa.

Lenovo Legion Lenovo Legion

Aplikacja TS’a nie jest zbyt dobrze oceniana przez użytkowników Sklepu Play oraz App Store. W pierwszym jej średnia ocen wynosi 3,8/5, a w drugim zaledwie 2,8/5. Program jest krytykowany przede wszystkim ze względu na swoją niestabilność. Nie można ukrywać, że ta cecha poważnie ogranicza jego użyteczność.

Discord z kolei cieszy się dużo lepszymi opiniami. W Sklepie Play oceniany jest on na 4,5/5, a w App Store aż na 4,8/5. Użytkownicy rzadko skarżą się na jakiekolwiek problemy z aplikacją, a jeśli już to robią, jej twórcy szybko je rozwiązują, o czym na bieżąco informują.

Obydwie aplikacje są dostępne zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i z iOSem. Wygląda jednak na to, że to Discord cieszy się lepszym wsparciem na obydwu platformach.

Opublikowano przez: m4niak
Następna strona
Spis treści: