Wydajna karta grafiki to podstawa

Pierwszy laptop gamingowy - Lenovo Gaming

Za sprawą kart graficznych NVIDIA GeForce z serii GTX 10xx, termin "laptopy gamingowe" zyskał nowe znaczenie. Od teraz notebooki dysponują wydajnością, jakiej nie powstydziłyby się najwydajniejsze komputery stacjonarne. Wszystko ze względu na zastosowanie w laptopach układów o wydajności identycznej, jak ich desktopowe odpowiedniki.

Najtańszą kartą graficzną, która pozwoli uruchomienie najnowszych gier w co najmniej średnich detalach, przy satysfakcjonującej liczbie klatek generowanych na sekundę, jest układ NVIDIA GeForce GTX 1050. Jego nieco mocniejszy odpowiednik, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, oferuje średnio kilka klatek na sekundę więcej. Są to propozycje dedykowane zwłaszcza do najpopularniejszych gier typu MOBA (League of Legends) oraz gier online (Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, Destiny 2), choć oczywiście bez problemu poradzą sobie z Wiedźminem 3, czy też Battlefieldem 1, po uprzedniej redukcji poziomu detali.

Gracze szukający najwyższej wydajności, którzy chcą zasmakować możliwości jakie dają najpopularniejsze gogle VR (Oculus Rift, HTC Vive), powinni zwrócić uwagę na wydajniejsze układy graficzne. W laptopach Lenovo Legion, oprócz układów NVIDIA GeForce GTX 1050 i NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti znajdziemy również dysponujące większą mocą obliczeniową NVIDIA GeForce GTX 1060, NVIDIA GeForce GTX 1070 i NVIDIA GeForce GTX 1080. To właśnie pierwszy z wymienionych wyżej układów traktowany jest przez większość graczy jako optymalna karta graficzna w laptopie gamingowym.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: