Po czym poznać, czy jesteście uzależnieni od gier wideo

Po czym poznać, czy jesteście uzależnieni od gier wideo

Gry wideo oferują naprawdę genialną zabawę. Niestety, między innymi dlatego można się od nich uzależnić. Problem uzależnienia od gier dotyka wielu ludzi. Być może dotyczy on także Was, bądź kogoś z Waszego najbliższego otoczenia. Przekonajcie się, czy tak jest, czytając nasz artykuł.

Z naszego tekstu dowiecie się, jakie są objawy uzależnienia od gier, co powoduje uzależnienie do gier, jakie są rodzaje tego uzależnienia, i nie tylko. Mamy nadzieję, że te wiadomości zapiszą się w Waszych głowach na długo.

Dlaczego gry wideo są uzależniające

Przyczyn uzależniania się od gier wideo jest wiele i są one dość złożone. Postaramy się je Wam jednak przedstawić w jak najprostszy i najbardziej skondensowany sposób.

Przede wszystkim, gry uzależniają przez to, jak je zaprojektowano. Jedne oferują nam kolejne wyzwania do pokonania - zwykle nie za trudne, abyśmy się do nich nie zniechęcili, ani też nie za łatwe, abyśmy czerpali z nich satysfakcję. Przechodzenie kolejnych etapów czy zdobywanie kolejnych punktów daje nam pewnego rodzaju szczęście, sprawia że jesteśmy zadowoleni z siebie. Od tego uczucia bardzo trudno jest się oderwać, przez co nie przestajemy grać, aby to się nie skończyło.

Lenovo Legion

Niektóre z gier uzależniają, ponieważ paradoksalnie zaspokajają ludzką potrzebę przebywania z innymi ludźmi, bycia częścią grupy. Mowa o grach online, które wymagają kooperacji z innymi graczami. Dzięki tym tytułom gracze nawiązują wirtualne przyjaźnie, ale w tym samym czasie zaniedbują kontakty w świecie realnym. Niestety, wirtualni przyjaciele często pogłębiają uzależnienie innych osób, ponieważ namawiają je do stałego grania i szybkiego powracania do gry po jakichkolwiek przerwach.

Warto mieć na uwadze, że niektórzy ludzie są bardziej podatni na użależnienie się od gier wideo niż inni. Predyspozycja do uzależnień wynika z indywidualnych cech osobowości oraz środowiska wychowawczego.

Opublikowano przez: Mały77
Następna strona
Spis treści: