Jak zachęcić znajomego do grania w gry wideo – poradnik

Jak zachęcić znajomego do grania w gry wideo – poradnik

Gdy Ty masz obsesję na punkcie gier i to właśnie przy nich uwielbiasz się relaksować, ale Twój najbliższy przyjaciel czy też przyjaciółka nie ma takich samych zainteresowań, możesz mieć problem znalezieniu idealnego partnera do wspólnej rozgrywki. No cóż, zawsze możesz spróbować przekonać taką osobę do spróbowania swoich sił w grach wideo, nawet jeśli ta twierdzi, że jest w nich beznadziejna. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak tego dokonać.

Poniżej umieściliśmy całą listę wskazówek, które możecie wykorzystać podczas procesu zachęcania znajomego do grania. Mamy nadzieję, że te Wam się przydadzą. Być może za ich sprawą Wasi przyjaciele odkryją coś nowego, co będzie sprawiało im przyjemność, a Wy zyskacie partnera do wspólnej zabawy. W tej sytuacji każdy coś zyska. Życzymy Wam zatem powodzenia!

Zacznijcie od czegoś prostego

Jeżeli będziecie chcieli zapoznać znajomego ze światem gier, zaczynając od tytułów pokroju Dark Souls, w których na każdym kroku można spotkać coś, co zechce Was zabić, ten prędzej całkowicie zniechęci się do grania, niż je pokocha. Ważne jest zatem, aby na początku przedstawić przyjacielowi grę, która nie będzie wywoływała u niego stresu. Unikajcie zatem strzelanek oferujących zbyt szybkie tempo rozgrywki, gier logicznych z dużą ilością limitów czasowych czy platformówek wypełnionych dziurami, do których wpadnięcie równa się z rychłą śmiercią.

Lenovo Legion

Na początek warto natomiast zaprezentować koledze czy też koleżance grę przeznaczoną typowo do casualowego grania. Doskonałe przykłady to Destiny 2, Stardew Valley czy tytuły z serii LEGO, takie jak LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Star Wars oraz LEGO Harry Potter. Dzięki temu będzie istnieć większa szansa na to, że ten rodzaj rozrywki naprawdę mu się spodoba.

Pokażcie, jak piękne potrafią być gry

Jeśli chcecie, aby Waszego znajomego naprawdę wciągnęły gry, pokażcie mu, że te mogą wywoływać te same emocje co filmy i seriale – smutek, żal, radość, i nie tylko. Warto także pokazać mu, jak piękne widoki można w tych grach podziwiać. Dotychczas powstało naprawdę mnóstwo tytułów, które chwytają za serce i które przedstawiają genialne historie – historie bohaterów z którymi można się identyfikować. Od tych samych gier często ciężko jest oderwać swój wzrok, gdyż posiadają one zapierającą dech w piersiach oprawę wizualną.

Lenovo Legion

Gry których fabuła przyciąga graczy do ekranów komputerów i telewizorów na długie godziny to chociażby Wiedźmin 3, Life is Strange czy Ori and the Blind Forest. Jesteśmy pewni, że jesteście w stanie dopisać do tej listy wiele kolejnych przykładów. Gry, które zachwycają widokami to (poza tymi już wymienionymi w tym akapicie) to Firewatch, BioShock Infinite czy Mirror’s Edge.

Poniżej umieściliśmy kilka zwiastunów gier z oszałamiającą oprawą wizualną.

Następna strona
Spis treści: