Wyłączenie programów działających w tle

Przed uruchomieniem gry upewnijcie się, że w tle nie działają żadne zbędne programy. Ileż to razy zdarzało nam się uruchamiać grę, podczas gdy... równocześnie działała inna gra. To oczywiście przypadek dość ekstremalny, ale rozgrywkę na mniej wydajnych komputerach zakłócić może nawet przeglądarka internetowa uruchomiona w tle, wyświetlająca przy okazji 5, 10, a może i 20 kart. Programy działające „w ukryciu” zużywają spore ilości pamięci RAM i wpływają także na spadek mocy obliczeniowej procesora w grze.

Jak zwiększyć liczbę klatek w grach za darmo - Lenovo Gaming

Wiele nieporządanych aplikacji uruchamia się wraz ze startem komputera, nie tylko wpływając na ogólną wydajność programów i gier, ale także wydłużając czas potrzebny na wczytanie się systemu.

Jeśli chcecie zredukować liczbę aplikacji wczytywanych tuż po uruchomieniu się Windowsa, skierujcie swoje kroki do Menadżera Zadań (w Windowsie 10: ctrl+alt+delete -> Menadżer zadań) i przejdzie do zakładki „Uruchamianie”. To właśnie tam możecie zobaczyć listę aplikacji aktywowanych wraz ze startem systemu. Jeśli uznacie, że którąś z nich warto wyłączyć (im więcej, tym lepiej!), wystarczy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy, a z listy wybrać opcję „wyłącz”.

Jak zwiększyć liczbę klatek w grach za darmo - Lenovo Gaming

Z pomocą przychodzą także programy pokroju popularnego CCleanera, który pozwala także na usuwanie plików-śmieci z komputera i bezpieczne czyszczenie rejestru. Użytkownicy tego narzędzia programy z Autostartu wyłączą w wygodny sposób z poziomu sekcji Narzędzia (Tools) -> Uruchamianie (Startup). Wystarczy kliknąć na danej pozycji prawym przyciskiem myszy i wybrać funkcję Wyłącz (Disable). Uwaga: nie zalecamy wyłączać aplikacji systemowych i tych, których działania nie jesteście pewni.

Jak zwiększyć liczbę klatek w grach za darmo - Lenovo Gaming
Opublikowano przez: Lenovo Legion
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: