Jak tanio kupować gry? Poradnik dla oszczędnych graczy

Jak tanio kupować gry? Poradnik dla oszczędnych graczy

Gry potrafią być naprawdę drogie, a zwłaszcza tytuły AAA. Co gorsza, ich ceny w Polsce nieustannie rosną. Oznacza to coraz trudniejszą sytuację dla graczy, zwłaszcza tych zapalonych, którzy niemalże każdy dzień spędzają przy komputerze czy konsoli. Na szczęście, istnieją pewne sposoby, które pozwalają na to, aby przy kupowaniu gier nieco pooszczędzać. Przygotowaliśmy dla Was szereg porad, w których dokładnie te sposoby omówiliśmy.

Bądźcie cierpliwi

Czekanie na to, aż cena gry spadnie to chyba podstawowa zasada oszczędzania przy dokonywaniu zakupów. W zasadzie każda gra jest najdroższa zaraz po swojej premierze. Zwykle wystarczy jednak kilka tygodni, aby kwota potrzebna do jej zakupu znacznie spadła – i to nawet o kilkadziesiąt procent. Oczywiście, takie czekanie nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza gdy znajomi już zdążyli wypróbować dany tytuł i ciągle mówią Wam, jaki to on jest fajny, ale uwierzcie nam – w tym przypadku cierpliwość popłaca.

Warto pamiętać o jeszcze jednej regule dotyczącej właśnie cierpliwości i wyznawanej przez wielu graczy. Nie zamawiajcie gier w przedsprzedaży! Wiemy, że wtedy bywają dołączane do nich kuszące gadżety, także te cyfrowe, ale w takiej sytuacji nie dość że płacicie za dany tytuł pełną kwotę, to nie otrzymujecie pełnej gwarancji, że w Wasze ręce wpadnie taka produkcja, jakiej oczekiwaliście. W końcu, dopiero po premierze gry w sieci pojawia się na jej temat najwięcej recenzji i opinii. Na ich postawie możecie ocenić, czy dany będzie się Wam podobał. Jeżeli kupicie tytuł jeszcze przed jego debiutem, raczej nie będziecie mieli ku temu okazji – recenzje przedpremierowe nie są tak liczne jak te pozostałe.

Korzystajcie z wyprzedaży

Nasza kolejna porada właściwie też ma bardzo dużo wspólnego z cierpliwością. Jeśli bowiem zamierzacie kupić daną grę, warto poczekać na jakąś większą wyprzedaż, organizowaną na przykład przez platformę Steam czy Origin. Istnieje duża szansa na to, że wtedy jej cena będzie dużo, dużo niższa. Zwykle takie wyprzedaże organizowane są ze względu na święta – chociażby Boże Narodzenie czy Wielkanoc, ale od tej reguły są pewne wyjątki.

Nie zapominajmy o tym, że na Steamie raz na jakiś czas przeceniane są wszystkie tytuły pochodzące od jednego wydawcy. Na przykład, do poniedziałku 5 lutego w platformie taniej można było kupić wszystkie produkcje od Telltale Games. Wtedy, zbiór wszystkich odcinków Game of Thrones – A Telltale Games Series kosztował 32,39 zł zamiast 107,99 zł.

Jak tanio kupować gry - Lenovo Gaming

Śledźcie fora i strony, które wrzucają informacje o promocjach

Gdzie szukać informacji o wszelkiego rodzaju wyprzedażach gier i ich promocjach? Oczywiście w Internecie. Wystarczy że raz na jakiś czas odwiedzicie serwisy poświęcone graniu, które często umieszczają u siebie takie wieści. Poza tym, istnieją specjalne grupy i fora poświęcone przecenom gier. Za przykład można podać subreddit o nazwie GameDeals na Reddicie, gdzie to użytkownicy nawzajem dzielą się promocjami znalezionymi w sieci.

Jak tanio kupować gry - Lenovo Gaming

Jestem pewna, że odpowiedniki wspomnianego subreddita można znaleźć na polskim Wykopie, a także na Facebooku czy Twitterze. Jeśli zaczniecie je przeglądać nie powinna ominąć Was jakakolwiek wyprzedaż.

Uzupełniajcie listę życzeń

Lista życzeń na Steamie to kolejny element, który nie pozwoli Wam na pomijanie promocji. W tym jednak przypadku mamy na myśli promocje, które dotyczą gier szczególnie przez Was pożądanych, jako że na listę życzeń można dodawać tytuły, które kiedyś chcielibyście dodać do swojej biblioteki. Jest to opcja o tyle ciekawa, że za każdym razem, gdy jeden z tytułów znajdujących się na liście zostanie przeceniony, zostaniecie o tym poinformowani w wiadomości, która przyjdzie na adres e-mail powiązany z Waszym kontem Steam, a także przez mobilną aplikację platformy.

Jak tanio kupować gry - Lenovo Gaming

Jeżeli nie chcecie otrzymać od Steama powiadomień, możecie je wyłączyć. Zachęcamy Was jednak do tego, aby z nich korzystać.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: