Źródeł tanich gier jest więcej niż myślicie

Humble Bundle, czyli całe paczki gier za grosze

Z kupowania paczek gier Humble Bundle wynika wiele korzyści. Pierwsza jest taka, że za ich pośrednictwem wspomagacie akcje i organizacje charytatywne – część funduszy ze sprzedaży jest im przekazywana. Druga, że zdobywacie wiele ciekawych gier, czasem klasyków, a czasem nowości, natomiast trzecia, że za te gry płacicie bardzo niewiele.

W pakietach sprzedawanych na stronie humblebundle.com znaleźć możemy głównie klucze do gier komputerowych (choć nie tylko), których cenę my możemy wybrać przy zakupie. Istnieje oczywiście pewna minimalna kwota, którą zawsze należy za nie zapłacić, ale nie jest ona wygórowana. Zwykle wystarczy wydać jednego dolara, aby zgarnąć kilka tytułów.

Jak tanio kupować gry - Lenovo Gaming

Zawartość pakietów zmienia się co kilka tygodni, a więc praktycznie zawsze znajdziemy w nich coś ciekawego. Obecnie można na przykład kupić paczki zawierające produkcje Rockstara. Jeśli wpłacicie co najmniej dolara, otrzymacie gry Manhunt, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto III i Max Payne. Jeśli zdecydujecie się wydać natomiast 10 dolarów, oprócz wymienionych już tytułów dostaniecie też Bully: Scholarship Edition, Grand Theft Auto: San Andreas, L.A. Noire oraz Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Przy wpłacie kwoty wynoszącej 15 dolarów swoje kolekcje uzupełnicie również o L.A. Noire: DLC Bundle, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City i Max Payne 3.

Radzimy korzystać z paczek Humble Bundle, zwłaszcza jeżeli lubicie kolekcjonować gry, gdyż w tych zestawach ich ceny są szczególnie niskie. Możecie nawet założyć na stronie Humble Bundle własne konto, aby dostawać w wiadomościach mailowych powiadomienia o zawartościach nowych paczek.

Nie zapominajcie o takich platformach jak G2A

Tanie klucze do gier można znaleźć także w serwisach pokroju G2A czy Kinguin. W tym przypadku istnieje jednak pewno… ale. Owe platformy są bowiem platformami aukcyjnymi, gdzie swoje oferty przedstawiają osoby prywatne. Nie zawsze mamy więc gwarancję, że dany klucz pochodzi z legalnego źródła.

Z tego powodu, podczas dokonywania zakupów na G2A należy zastosować się do szeregu zasad. Po pierwsze, zawsze dokładnie czytajcie opisy aukcji – niektóre klucze są bowiem przeznaczone na rynek rosyjski, a nas interesuje rynek europejski lub globalny. Mówię o tym, ponieważ przy próbie aktywowania na Steamie klucza do gry, który był przeznaczony na rynek rosyjski, Wasze konto może zostać zablokowane.

Jak tanio kupować gry - Lenovo Gaming

Po drugie, sprawdzajcie dokładnie opinie na temat sprzedających. W przypadku gdy te w większości są pozytywne, nie macie się czego obawiać. Warto dodatkowo zabezpieczyć się, płacić w serwisie przez PayPal. W ten sposób nie będziecie ryzykować wycieku Waszych danych, jak w przypadku płatności kartą.

Możecie również zaopatrzyć się w usługę G2A Shield, która jest odpowiednikiem konta VIP. Zabezpiecza ona transakcje graczy od płatności do momentu dostawy produktu. Poza tym, zapewnia dostęp do wielu korzyści, takich jak cashback nawet do 10%.

Uwaga na Allegro

Gry można kupować również na tak popularnym serwisie aukcyjnym jak Allegro. Niemniej, ja raczej chciałabym Was do tego zniechęcić. Tutaj bowiem jeszcze trudniej jest odróżnić osobę sprzedającą legalne klucze od tych zdobytych w nieuczciwy sposób, niż na G2A. Poza tym, osoby tworzące aukcje właściwie rzadko umieszczają w ich opisach informację o rynku, dla którego dany klucz jest przeznaczony. Kupowanie na Allegro jest więc loterią – ryzyko, że Wasze konto, na przykład na Steamie, zostanie zablokowane po użyciu klucza pochodzącego z tego serwisu, jest jeszcze wyższe niż w przypadku G2A.

Co więcej, na Allegro można znaleźć mnóstwo aukcji, w których różne osoby chcą sprzedać dostęp do konta z różnymi grami – np. Origin, Steam, Battle.net czy Uplay. Sprzedawanie kont jest oczywiście sprzeczne z regulaminami tych platform, ale Allegro nie wydaje się tym zbytnio interesować i takich aukcji nie usuwa. Nigdy, pod żadnym pozorem, takich kont nie kupujcie. Jeśli się na to zdecydujecie, to albo to konto zostanie zablokowane przez firmę zarządzającą daną platformą (ze względu na wspomniane naruszenie regulaminu), albo sprzedający po jakimś czasie odbierze Wam do niego dostęp i spróbuje je ponownie sprzedać, tym razem innej osobie. Rzadko zdarza się, aby historia zakupu używanego konta zakończyła się szczęśliwie.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: