Jak jeszcze poradzić sobie z problemami?

5. Spróbujcie uruchomić grę jako administrator

Lenovo Legion

Nie wiedzieć czemu, nie zawsze gry działają prawidłowo, jeśli nie uruchomi się ich w trybie administratora. Dlatego gdy Wasza wyłącza się zaraz po włączeniu możecie także kliknąć na jej ikonę prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję „Uruchom jako administrator”. To nie pomogło? Przejdźcie do kolejnych zaproponowanych przez nas kroków.

6. Sprawdźcie spójność plików gry

Lenovo Legion

Być może za problemy z Waszą grą odpowiada jakiś tajemniczy błąd, który wystąpił w plikach po instalacji. Możecie go w bardzo prosty sposób wyszukać i wyeliminować. Jeżeli tytuł kupiliście na Steamie, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na jego nazwę w Waszej bibliotece. W oknie, które wyskoczyło, wybierzcie zakładkę „Pliki lokalne”, a następnie opcję „Sprawdź spójność plików gry”. Coś podobnego oferuje każdy tego typu program. W aplikacji Blizzarda jest to chociażby „Skanuj i napraw”, a na Originie „Napraw”.

7. Pogooglujcie

Lenovo Legion

Zwykle, gry gra „scrashuje”, na ekranie pojawia się okienko, w którym można wyczytać kod błędu, z powodu którego produkcja się wyłączyła. Warto skorzystać wtedy z błogosławieństwa jakim jest wyszukiwarka Google i sprawdzić, czy inni gracze doświadczyli tego samego problemu, czy jakaś strona o nim nie pisała albo czy ktoś już go przypadkiem nie rozwiązał. W ten sposób udało nam się pozbyć wiele kłopotów, związanych nie tylko z samymi grami, ale z innymi aplikacjami czy sprzętem. Kto Wie, być może pomoże on i Wam.

8. Odwiedźcie fora

Lenovo Legion

To rozwiązanie jest podobne do poprzedniego, jednakże chcielibyśmy zaznaczyć, że rozwiązania problemu Warto szukać też w miejscach bezpośrednio poświęconych danej grze. Odwiedźcie Więc forum gry czy też jej producenta i tam poszukajcie wszelakich odpowiedzi na pytania, jeśli nie z pomocą potencjalnie wbudowanej wyszukiwarki, to ręcznie. Jeżeli nie znajdziecie potrzebnych informacji, sami załóżcie wątek poświęcony Waszym kłopotom. Być może znajdzie się ktoś, kto już się z takimi samymi uporał i udzieli Wam rady, albo ktoś kto po prostu naprowadzi Was w dobrym kierunku.

9. Skontaktujcie się z supportem

Lenovo Legion

Jeżeli wszystko inne zawiodło, nie pozostaje Wam nic innego, niż nawiązanie kontaktu z samymi twórcami gry. Zwykle na stronie producenta czy też w takich aplikacjach jak Steam czy Battle.net można znaleźć formularz poświęcony zgłaszaniu problemów. Często deweloperzy muszą udzielać odpowiedzi Wielu osobom, więc na Waszą prawdopodobnie będziecie musieli co nieco poczekać (nie jest to regułą), ale uwierzcie nam – zrobią oni Wszystko co w ich mocy aby Wam pomóc, ponieważ nie chcą, abyście zwrócili grę.

Mamy nadzieję, że nasze metody Wam pomogły. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły na poradzenie sobie z niedziałającą lub zawieszającą się grą, podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzednia strona
Spis treści: