Jak zarabiać pieniądze, grając w gry wideo – poradnik

Jak zarabiać pieniądze, grając w gry wideo – poradnik

Zapewne tak jak my uwielbiacie grać w gry wideo. Jest to bowiem przede wszystkim świetne źródło rozrywki i metoda na relaks. A czy tę przyjemność można zamienić w coś dodatkowo pożytecznego, na przykład źródło dochodu? Oczywiście, że tak, ale nie ukrywamy, nie da się tego zrobić bez wysiłku i jest to nieco ryzykowne. Jeśli zamienicie granie w pracę, szybko możecie zacząć je nienawidzić zamiast kochać. Istnieje wiele osób, które odniosły sukces podejmując tę próbę i jeszcze więcej, które poniosły porażkę.

No cóż, mimo wszystko ryzyko warto podjąć, zwłaszcza jeśli jesteście młodzi (choć i osoby starsze nie powinny się go bać), macie sporo wolnego czasu i głowy pełne ciekawych pomysłów. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam kilka potencjalnych sposobów na zarabianie poprzez granie w gry. Warto zaznaczyć, że pominęliśmy wśród nich takie, które wymagałyby od Was łamania internetowych regulaminów, chociażby sprzedawania kont.

1. „Farmienie” przedmiotów i waluty w grach.

W wielu grach, takich jak CS:GO, za czas spędzony podczas rozgrywki możemy otrzymywać losowe wirtualne przedmioty, takie jak skórki do broni, czy skrzynki. Choć zwykle otrzymywane skórki nie są wiele warte, te które możemy znaleźć w skrzynkach, jeśli je otworzymy, potrafią być naprawdę cenne. Zdobyte przedmioty możemy sprzedać na rynku Steam, zdobywając pieniądze, które możemy wymienić na przykład na inne gry na Steamie. Niestety, nie możemy ich wypłacić.

Oczywiście, ten sposób wiąże się ze sporym ryzykiem poniesienia strat i może posiadać znamiona hazardu (przynajmniej według niektórych instytucji). W końcu, żeby otworzyć skrzynkę trzeba wydać zwykle kilka złotych, a otrzymana skórka może być warta mniej niż wydaliśmy. Poza tym, na odnalezienie w lootboksie cennych skinów jest niewielka szansa.

Lenovo Legion

Należy wspomnieć, że chociaż wiele osób to robi, Valve nie jest przychylne sprzedawaniu przedmiotów z CS:GO za rzeczywiste pieniądze w takich serwisach jak Allegro. Za ten proceder możecie zostać zbanowani. Istnieją jednak gry, które na coś takiego pozwalają, tak jak na sprzedaż wirtualnej waluty. Dobry przykład to Entropia Universe.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: