Apex Legends mocno stawia na współpracę

6. Sygnalizujcie innym graczom co robicie i odczytujcie ich sygnały

W grze Apex Legends komunikacja to podstawa. Produkcja od studia respawn wynosi na zupełnie nowy poziom wagę systemu powiadomień dostępnych w grze. Za pomocą koła komend możecie zasygnalizować swoim sojusznikom 8 różnych akcji lub ostrzeżeń, które pomagają koordynować działania. Zobaczyliście gdzieś przeciwnika? Szybko oznaczcie to miejsce. Chcecie przeszukać dany budynek? Poinformujcie o tym drużynę.

via Gfycat

Aby szybko oznaczyć oponenta wystarczy dwukrotnie kliknąć środkowy przycisk myszy. Przytrzymanie środkowego przycisku otwiera koło komend. Wysyłanej przez Was informacji graficznej towarzyszy zawsze komunikat głosowy. Swoich sojuszników możecie nawet poinformować o tym, jakiego ekwipunku potrzebujecie. Wystarczy wejść do menu ekwipunku i użyć komendy "ping", gdy kursor znajduje się nad danym przedmiotem.

7. Trzymajcie się razem

Lenovo Legion

Umiejętności postaci w obrębie drużyny doskonale się uzupełniają. Rozpoczynając walkę powinniście znajdować się na tyle blisko sojuszników, by wzajemnie móc sobie pomagać. Oczywiście w trakcie poszukiwań sprzętu lepiej się nieco rozproszyć, ale wciąż warto jest utrzymywać dystans, pozwalający skutecznie zareagować na niespodziewany atak.

8. Ślizgajcie się naprawdę często

via Gfycat

Poruszanie się ślizgiem nie jest w Apex Legends jedynie "bajerem". Ślizgając się jesteście w stanie szybciej pokonać krótkie dystanse i stajecie się dużo trudniejszym celem dla mierzącego do Was przeciwnika. Jeśli zbiegacie w dół stoku, korzystajcie z tej formy poruszania tak często, jak tylko się da. Ba, ślizg pomoże Wam często wygrać walkę w ciasnym pomieszczeniu, jeśli tylko poćwiczycie prowadzenie ognia w ten właśnie sposób.

9. Dbajcie o zdrowie i pancerz

Lenovo Legion

Przed każdą walką powinniście uzupełniać poziom zdrowia i pancerza. Jeśli nie macie na sobie pancerza, a wdaliście się w walkę drużynową, trzymajcie się z tyłu. Gdy korzystacie z przedmiotów regenerujących zdrowie lub pancerz, zawsze znajdźcie sobie bezpieczne miejsce, najlepiej osłonięte z trzech stron przed przeciwnikiem.

10. Skaczcie z dowolnej wysokości...

...bo system fall damage, czyli obrażeń ponoszonych w wyniku upadków, po prostu nie istnieje. Bardzo często ratowało Wam to będzie cztery litery.

11. Pathfinder przewiduje przyszłość

Lenovo Legion

Jeśli w Waszej drużynie znajduje się Pathfinder, wykorzystujcie jego unikalną umiejętność. Miejsca oznaczone na mapie jako Survey Beacons (ikonka masztu antenowego) mogą być wykorzystane przez tego bohatera do zaplanowania kolejnych działań. Po wejściu z nimi w interakcję Pathfinder oraz jego drużyna dowiedzą się, gdzie usytuowana będzie kolejna bezpieczna strefa. Pozwoli to szybciej znaleźć się w jej obrębie i przyjąć defensywne pozycje.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: