Apex Legends - poradnik. Porady i sztuczki

Jeśli znacie inne cenne porady, dajcie znać innym w komentarzach!

1. Dobierzcie odpowiednią drużynę i korzystajcie z jej talentów

Lenovo Legion

Umiejętności specjalistów potrafią doskonale się zazębiać. Na etapie wyboru postaci ustalcie ze swoimi sojusznikami optymalny skład, który pomoże Wam w późniejszej walce. Dobór odpowiednich bohaterów to umiejętność, którą posiądziecie z czasem. "Na start" powinniście wiedzieć tyle, że w każdej drużynie powinny znaleźć się postacie atakujące, broniące i wsparcia. Na polu walki każda z postaci może wykorzystać swój specjalny talent. Nie zapominajcie o tym!

2. W momencie zrzutu obserwujcie, gdzie lądują przeciwnicy

Będąc jeszcze w powietrzu rozglądajcie się dookoła i patrzcie w którą stronę lecą Wasi oponenci. Zostawiają oni w powietrzu kolorowe smugi, które ułatwiają ich zlokalizowanie. Starajcie się unikać lądowania w pobliżu innych - wygranie takiego pojedynku to przeważnie loteria.

3. Biegaj szybciej, schowaj broń!

Prędkość poruszania się w grze Apex Legends ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tu wyłącznie o sytuację, w której uciekacie ku bezpiecznej strefie. Bardzo często jedynym sposobem na ujście życiem z trudnego pojedynku jest właśnie ucieczka. Gdy widzicie, że nie macie szans w pojedynku, schowajcie broń i uciekajcie. Niejednokrotnie ocali Wam to życie. Gdy sytuacja tego wymaga naciśnijcie "3" i uciekajcie ile sił w nogach.

4. Kolor punktów obrażeń ma ogromne znaczenie

Lenovo Legion

Zauważyliście, że gdy strzelacie do przeciwników wyświetlane punkty obrażeń potrafią mieć zupełnie różne kolory? Jest to podpowiedź związana z tym jaki pancerz ma przeciwnik, co pozwala lepiej oszacować Wasze szanse w starciu. Rozróżniamy cztery poziomy i kolory:

  • Czerwony kolor obrażeń: brak pancerza
  • Biały kolor: pancerz poziomu 1
  • Niebieski kolor: pancerz poziomu 2
  • Fioletowy kolor: pancerz poziomu 3

5. Podnoście broń odpowiedniej jakości

Lenovo Legion

Jakość broni i generowane przez nią obrażenia określają stopnie rzadkości - szary (Common), niebieski (Rare), fioletowy (Epic), złoty/żółty (Legendary). W teorii najlepsze pukawki to te z S-Tier i A-Tier. W dalszej kolejności wygosporadujcie miejsce na broń B-Tier, C-Tier i D-Tier. Jaka jest najlepsza broń w grze? Mówi się, ze jest to Peacekeeper, który na bliski dystans nie ma sobie równych. Zaletą Peacekeepera jest fakt, że można go relatywnie łatwo znaleźć.

Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona Następna strona
Spis treści: