Apex Legends to battle royale, ale czy takie jak wszystkie?

12. Nie podnoście wszystkiego, co leży na ziemi

Z czasem zauważycie, że zbieranie wszystkich przedmiotów nie tylko nie jest opłacalne, ale także kłopotliwe. O ile podnosić powinniście wszystkie apteczki, tarcze i pancerz, to nie każde ulepszenie dla broni jest niezbędne. Jeśli nie planujecie z góry korzystać z karabinu snajperskiego, nie podnoście ulepszeń dla tego rodzaju broni. Tak zwane "przydasię" niepotrzebnie zapychają Wasz ekwipunek. Podnoście tylko te rzeczy, z których na pewno skorzystacie. Kolor broni jest powiązany z kolorem amunicji, który do niej pasuje:

  • Amunicja lekka - jasnobrązowy/pomarańczowy
  • Amunicja do strzelb - czerwony
  • Amunicja do broni ciężkiej - niebieska
  • Amunicja energetyczna - limonkowa (zielona)

To znacząca podpowiedź w trakcie szabrowania.

13. Wskrzeszajcie swoich towarzyszy

Lenovo Legion

Podobnie jak w innych grach typu battle royale, zastrzelony gracz nie umiera natychmiast, a zostaje obalony. O ile przeciwnik nie dobije od razu obalonego sojusznika, możecie go reanimować. Jeśli ten umrze... może jeszcze wrócić do gry! Wystarczy odzyskać jego emblemat (macie na to 90 sekund po jego śmierci) i zanieść go do Sygnalizatora Odrodzeń. Postać zostanie wskrzeszona, z pustym ekwipunkiem.

14. Korzystajcie z alternatywnego trybu prowadzenia ognia

Lenovo Legion

Niektóre bronie w grze oferują alternatywny tryb ostrzału, który symbolizowany jest poprzez ikonkę obok ich portretu. Pomiędzy poszczególnymi trybami prowadzenia ognia przełączycie się wciskając przycisk "B" na klawiaturze.

15. Jeśli zmierzasz do statku zaopatrzeniowego, nastaw się na trudna walkę

Statek zaopatrzeniowy, którego trasa symbolizowana jest także na mapie, pozwala wyposażyć się w świetny ekwipunek. Na pokładzie statku można wylądować od razu po zrzucie, jednakże wynik walki na nim zależy wyłącznie od tego, kto pierwszy osiądzie na pokładzie i podniesie sprzęt. Od razu po zebraniu lootu możecie z niego śmiało wyskoczyć - ustaliliśmy już wcześniej, że nie poniesiecie obrażeń w wyniku upadku.

Lenovo Legion
Opublikowano przez: Anna
Poprzednia strona
Spis treści: