Jak ukryć bądź usunąć grę z biblioteki Steam – poradnik

Jak ukryć bądź usunąć grę z biblioteki Steam – poradnik

Macie tak ogromną bibliotekę gier na Steamie, że przeglądanie jej stało się uciążliwe? A może po prostu chcecie przed kimś ukryć niektóre gry, czy też pozbyć się ich na zawsze? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu już dziś dowiecie się, jak skrócić listę zakupionych przez Was produkcji na Steamie.

Steam w swojej bibliotece pokazuje każdą zakupioną przez Was lub otrzymaną za pośrednictwem platformy grę. Niemniej, istnieją sposoby na ukrycie wybranych tytułów lub ich usunięcie. Przekonajcie się, na czym te polegają.

Konsekwencje ukrycia oraz usunięcia gier z biblioteki Steam

Zanim przejdziemy do głównej części artykułu, w której omówimy, jak ukryć grę w bibliotece Steam bądź ją usunąć, Warto wyjaśnić, z czym dokładnie wiążą się te czynności.

Otóż, ukrycie gry jest procesem odwracalnym. Gdy ukryjecie wybrany tytuł, wystarczy kilka klików, aby ponownie uczynić go widocznym. Co więcej, nie musicie przywracać produkcji widoczności, jeśli chcecie w nią zagrać. Tak, więc ukrycie gry to po prostu zamiecenie jej na dowolny czas pod dywan.

Usunięcie gry ma z kolei efekt permanentny. Po przeprowadzeniu tego procesu nie ma odwrotu. W rezultacie gra nie będzie widoczna w Waszej bibliotece. Aby ponownie w nią zagrać, będziecie musieli ponownie dokonać jej zakupu. Co ciekawie, dawniej o usunięcie wybranej produkcji z Waszego konta trzeba było poprosić obsługę klienta Steam, ale teraz nie ma takiej konieczności.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: