Jak korzystać z PlayStation NOW w Polsce i grać w gry z PS4 na komputerze

Jak korzystać z PlayStation NOW w Polsce i grać w gry z PS4 na komputerze

Czy PlayStation NOW jest dostępne w Polsce? Oficjalnie nie, ale z naszym poradnikiem nie tylko założycie konto w usłudze, ale także będziecie mogli grać w gry z konsoli PlayStation 4 na swoim komputerze osobistym. Zaintrygowani? Do dzieła!

Wydawać by się mogło, że PlayStation NOW jest usługą skierowaną przez Sony wyłącznie dla posiadaczy konsol PlayStation 4. Nic bardziej mylnego. Za pośrednictwem tego serwisu grać można w gry z konsol PlayStation 3 oraz PlayStation 4 w ramach co miesiąc opłacanego abonamentu także na komputerach osobistych! Sony niestety od lat lekceważy polski rynek i PS NOW nie jest oficjalnie dostępne w Polsce, ale... dla chcącego nic trudnego.

Z PlayStation NOW da się korzystać w Polsce.

Czego potrzebujecie?

  • kilkunastu minut wolnego czasu
  • kontrolera do gier - może być taki do Xboxa One, PlayStation 4 lub innego
  • połączenia internetowego o przepustowości co najmniej 5 Mbit/s
  • konta PSN zarejestrowanego na brytyjskie dane (o tym niżej)
  • karty płatniczej

Gotowi?

Jak utworzyć konto PSN?

1. Udajcie się na stronę PlayStation Network i kliknijcie na przycisk Utwórz nowe konto.

Lenovo Legion - PSNOW

2. W następnym kroku kliknijcie Rozpocznij, podajcie swój adres mailowy oraz utwórzcie odpowiednio bezpieczne hasło.

3. W kolejnym kroku musicie posunąć się do małego fortelu. Jako Kraj/region wybierzcie Wielką Brytanię (United Kingdom). W polu State/Province wybierzcie England. Uzupełnijcie datę swojego urodzenia i kliknijcie przycisk Next.

Lenovo Legion - PSNOW

4. Kliknijcie Continue, a następnie zaakceptujcie Ogólne Warunki Umowy. Potwierdzicie je klikając na przycisk Agree and Create Account.

Lenovo Legion - PSNOW

5. Gratulacje, osiągnęliście niemalże pełny sukces. Teraz wystarczy kliknąć na link w e-mailu aktywacyjnym, aby dokończyć proces rejestracji konta. Jeśli wiadomość nie dotarła kliknijcie na przycisk "Resend Email", by wysłać go ponownie.

Lenovo Legion - PSNOW

6. Po potwierdzeniu maila możecie wrócić do okienka i kliknąć "Already Verified". Polecamy aktywować autentykację dwuskładnikową. Przy logowaniu oprócz hasła będziecie musieli podać także kod wysłany do Was bezpłatnie w formie SMS. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Lenovo Legion - PSNOW

Jesteście w połowie drogi do sukcesu. Teraz powinniście pobrać klienta usługi PS NOW. Pobierzecie go na przykład spod tego adresu. Uwaga: kliknięcie na link rozpocznie pobieranie pliku o rozmiarze ok. 90 MB.

Zainstalujcie aplikację, a następnie ją uruchomcie.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: