Minecraft – lista najprzydatniejszych komend na PC

Minecraft – lista najprzydatniejszych komend na PC

Chociaż może nie dla każdego gracza jest to oczywiste, komendy są bardzo ważną częścią Minecrafta. Z ich pomocą można choćby zmienić tryb gry w stworzonym już świecie, ułatwić sobie zarządzanie własnym serwerem czy urozmaicić rozgrywkę – na przykład... trollując innych graczy. Dlatego zdecydowanie warto je znać, a jeśli nie, to przynajmniej mieć pod ręką ich listę. Dzisiaj postanowiliśmy przygotować dla Was całą taką listę!

Jak korzystać z komend w Minecrafcie?

Wpisywanie komend w Minecrafcie nie jest skomplikowane. Niemniej, warto poznać kilka związannych z nim zasad. Nie mogliśmy ich nie opisać.

Rzecz jasna, aby użyć jednej z poniższych komend, należy najpierw uruchomić konsolę gry. Tak się składa, że tą konsolą jest okienko czatu, a więc do włączenia jej potrzeba nacisnąć na klawiaturze klawisz „T” lub bezpośrednio „/”.

Lenovo Legion

Każda komenda musi być w Minecrafcie poprzedzana ukośnikiem („/”). Poza tym, jeżli chcemy aby dotyczyła ona danego gracza, musimy dodać niej odpowiedni argument. Na przykład, jeżeli chcemy pseudonimie „1234” odebrać wszystkie efekty, musimy wpisać komendę „/effect clear 1234”. Inne argumenty, które mogą towarzyszyć komendom to nazwy miejsc, liczby (odpowiadające na przykład liczbie przedmiotow) czy wiadomości, które mają otrzymać dani gracze. Co ciekawe, komendy można odnieść nawet do wielu graczy na raz, losowego gracza, i nie tylko. Między innymi na to pozwalają poniższe skrótowe argumenty:

  • @p - komenda odnosi się do gracza znajdującego się najbliżej Ciebie
  • @r - komenda odnosi się do losowego gracza
  • @a - komenda odnosi się do wszystkich graczy
  • @e - komenda odnosi się do wszystkich bytów w grze
  • @s - komenda odnosi się do Ciebie

Na potrzeby artykułu argumenty, które zawsze należy dodawać do poszczególnych komend, będziemy oznaczać nawiasem „” (na przykład ), a komendy nieobowiązkowe nawiasem „[]” (na przykład [liczba]).

Lenovo Legion

Należy pamiętać, że aby w trybie „Survival” w Minecrafcie móc korzystać z większości w komend, należy podczas tworzenia świata zaznaczyć możliwość korzystania z kodow. W trybie „Creative” ta możliwość jest domyślnie włączona, a w trybie „Hardcore” nie można z niej skorzystać.

Opublikowano przez: Anna
Następna strona
Spis treści: