Among Us – poradnik dla początkujących

Among Us – poradnik dla początkujących

To niesamowite, jak wielką popularność nagle mogą zdobyć gry Indie tylko za sprawą interesującej, sprawiającej frajdę rozgrywki czy też charakterystycznej oprawy graficznej. Do gier, które zdobyły w ten sposób popularność należą takie tytuły jak Cuphead, Disco Elysium, a od niedawna również Among Us. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam krótki poradnik do ostatniej z wymienionych produkcji.

Among Us – z czym to się je?

Jeżeli jeszcze nigdy nie spotkaliście się z Among Us, ani nigdy o tej grze nie słyszeliście, zapewne zastanawiacie się, o co w niej chodzi. Cóż, to proste. W skrócie, jest to produkcja stworzona na wzór gier imprezowych pokroju Mafii. Grupy graczy wcielają się w niej astronautów, członków załogi (ang. Crewmate), którzy na jednej z trzech map muszą zrealizować szereg zadań, by przygotować swój statek kosmiczny do odlotu. Problem w tym, że część z osób w grupie stanowią sabotażyści (ang. Impostor), którzy muszą pokrzyżować szyki pozostałych. Pozostali” muszą szybko odkryć, kim są sabotażyści, zanim wszystkich zabiją. Dzięki tej koncepcji gracze muszą nauczyć się między innymi doskonale kłamać, a jednocześnie wykrywać kłamstwa innych.

Lenovo Legion

W pojedynczej rozgrywce w Among Us może brać udział maksymalnie 10 graczy. Od 1 do 3 z nich mogą stanowić sabotażyści, czyli zmiennokształtni kosmici, przy czym zwykle mowa o 2 sabotażystach. Twórca rozgrywki może ustawić przeróżne parametry dotyczące tej rozgrywki, takie jak ilość krótkich, średnich i długich zadań do wykonania, czas na dyskusję, czas na głosowanie, czas jaki musi minąć przed możliwością dokonania kolejnego zabójstwa, i nie tylko.

DALSZE CZĘŚCI ARTYKUŁU ZNAJDZIECIE NA JEGO KOLEJNYCH STRONACH

Opublikowano przez: Legion
Następna strona
Spis treści: